Nosaukums: Mazā valodas grāmata
Autors: Deivids Kristals
Gads: 2021
Izdevējs: Latviešu valodas aģentūra
 
 
Grāmatas
26.03.2021

Mazā valodas grāmata

Komentē
0

Latviešu valodas aģentūra, turpinot tulkojumu sēriju, laidusi klajā pasaulslavenā lingvista Deivida Kristala (David Crystal) grāmatu "Mazā valodas grāmata" (A Little Book of Language, 2010).

Tā ir populārzinātniska grāmata, kas saistošā valodā izvada lasītāju cauri valodas un valodniecības labirintiem, ik pa brīdim pievēršoties vēstures faktiem vai jaunām tendencēm valodas attīstībā.

Grāmata jauniešiem, kas saistošā veidā atklāj krāšņo valodas pasauli, izvadot lasītāju cauri valodas un valodniecības labirintiem, pievēršoties arī vēstures faktiem vai jaunām tendencēm valodas attīstībā. Autors atklāj dažādu valodas stilu attīstību, dialektu veidošanās īpatnības, ieskicē rakstības pirmsākumus. Grāmatā var uzzināt, kāpēc daudzas valodas ir apdraudētas un kas nepieciešams, lai tās atdzimtu.

Grāmata stāsta ne tikai par valodu vēsturi, bet arī par nākotni, apcerot moderno tehnoloģiju ietekmi uz cilvēku ikdienas valodas lietošanas paradumiem. Grāmatā ietverti arī interesanti fakti un uzdevumi. Šis izdevums sniedz aizraujošu stāstu par valodu visu vecumu lasītājiem, bet jo īpaši jauniešiem.

Tulkojusi Ina Druviete.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!