Nosaukums: Marginālijas
Autors: Igors Šuvajevs
Gads: 2023
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
15.09.2023

Marginālijas

Komentē
0

Apgādā "Neputns" klajā nācis Igora Šuvajeva eseju krājums "Marginālijas".

Turpinot kultūrvēsturei veltīto eseju sēriju, izdodam latviešu filosofa Igora Šuvajeva jaunāko eseju krājumu "Marginālijas". Grāmatā iekļautas 10 esejas, kuru caurviju ideja ir ģenealoģiska un arheoloģiska tagadnes vēstures iezīmēšana. Īpaši uzsvērtas ir mūsdienu biopolitiskās norises, kas iekļaujas it kā marginālos fenomenos. Vienlaikus tas ļauj parādīt, kā šķietami mazsvarīgas norises savijas tagadnē nozīmīgos fenomenos.

Grāmatā aplūkotas tādas tēmas kā "jaunās pasaules" tapšana: vēsturiskā Jaunā pasaule un tās veidošana 20. gadsimtā; modernā biopolitika un nekropolitika kā tās sastāvdaļa; dažādās vēstures, kritiskā vēsture un kristietības nozīme (Nīčes gadījums); "dzīves reformēšana", "krievu kosmisms" un mūsdienu atbalsis;Valters Benjamins, viņa idejas un uzturēšanās Rīgā; Mildas Palēvičas idejiskie meklējumi un vēsturiskais novietojums; pasaules mājīgošanas iespējas; Džuzepes Tomazi di Lampedūzas risinājums un saikne ar Latviju.

Izdevēji stāsta: "Krājums vedina pārdomāt dažādos kultūras fenomenus un mūsdienīgās eksistences, un politiskās tehnoloģijas. Vienlaikus grāmata ļauj apzināties līdz šim neapzinātās mūsdienu norises un pievērš uzmanību Latvijas kultūras vēsturē novārtā atstātām personām un norisēm. Grāmata ir ne tikai filosofiski vēsturiska rekonstrukcija, tā varētu rosināt diskusijas par Latvijā pastāvošo atbilstīgo fenomenu apjēgsmi, izpēti un turpmāko rīcību."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!