Nosaukums: Luijs ar grabarku
Autors: Jānis Grants
Gads: 2023
Izdevējs: Literatūras kombains
 
 
Grāmatas
17.04.2023

Luijs ar grabarku

Komentē
0

Izdevniecībā "Literatūras kombains" klajā nākusi Jāņa Granta grāmata "Luijs ar grabarku".

Jānis Grants (cēlies no Sibīrijas latviešiem), dzejnieks, prozaiķis, esejists, televīzijas žurnālists, antoloģiju sastādītājs, viens no Urālas literāro procesu organizatoriem. Vairāku literāro prēmiju laureāts, dzimis Vladivostokā, dzīvo Čeļabinskā. Pabeidzis Kijevas Valsts universitāti, studējis vēsturi. Viņa tēvu, latvieti, 1940. gadā kopā ar ģimeni izsūtīja no Latvijas uz Sibīriju. Uz Latviju viņi vairs neatgriezās.

Līdz ar Andra Zeibota dzejas krājumu "Plīva" apgāds "Literatūras Kombains" aizsācis jaunu oriģinālliteratūras un tulkojumu grāmatu sēriju "Ārpus laika", kurā tiks publicēti īpatnēji, intelektuāli jeb tā saucamie citādie teksti – savpata radošā pulsa apliecinājums, kas skan ārpus ierastajām laika koordinātēm, gluži kā no citas pasaules saņemts signāls.

Prozaiķa un dzejnieka Jāņa Granta teksti ir niansēti, viņš veikli pāriet no grēksūdzes uz grotesku, tostarp saglabājot visai nopietnu sejas izteiksmi. Izkopts darbs "ar kameru", acumirklīga priekšplāna, paša stāstītāja un viņa sociālās pozīcijas nomaiņa, smalki fonētiski skanējumi gramatikas karkasā te lietišķā stilā parodējot, te metoties pārmērīgā groteskā un absurdā stāsta par trīsdesmito gadu kolīzijām, laikposmu, kad Latvija vēl nebija Padomju Savienības sastāvā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!