Nosaukums: Livonijas debesis
Autors: Inga Žolude, Tīts Aleksejevs
Gads: 2020
Izdevējs: Dienas Grāmata
 
 
Grāmatas
29.04.2020

Livonijas debesis

Komentē
0

Apgāds "Dienas Grāmata" laidis klajā Ingas Žoludes un Tīta Aleksejeva grāmatu "Livonijas debesis".

"Grāmata ir divu rakstnieku — latvietes Ingas Žoludes un igauņa Tīta Aleksejeva — kopdarbs. Būdami saistīti tēmā un vienā vēstures posmā, abi stāsti, "Marta" un "Adrians", prasmīgi papildina un izceļ viens otru, kopīgi pār laika varu ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam — latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Ernsta Glika audžumeitas Martas Skavronskas (arī Martas Rābes, nākamās imperatores Katrīnas I) un igauņu Bībeles tulkotāja un Ziemeļu kara upura Adriana Virgīnija (Adrian Virginius) tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram, viņu domām un ilgām. Un vēl šī ir grāmata par veiksmes cenu," teikts grāmatas anotācijā.

Inga Žolude (1984) par stāstu krājumu "Mierinājums Ādama kokam" (2010) saņēmusi "Eiropas Savienības Literatūras balvu". Sarakstījusi četrus romānus, no kuriem jaunākais, "Materia botanica" (2018), tika nominēts "Latvijas Literatūras gada balvai", divus stāstu krājumus un garstāstu "1904. Melanholiskais valsis" — liriski smeldzīgu versiju par komponistu Emīlu Dārziņu (visas izdevniecībā "Dienas Grāmata"). Ingas Žoludes darbi tulkoti angļu, poļu, igauņu, armēņu, ungāru, maķedoniešu, ķīniešu un citās valodās.

Tīts Aleksejevs (Tiit Aleksejev, 1968) ir igauņu prozaiķis, dramaturgs un vēsturnieks. Grāmatai Livonijas debesis rakstītā Aleksejeva novele "Adrians" Igaunijā tika publicēta atsevišķi 2018. gadā un saņēma galvenos apbalvojumus, kādus Igaunijā var iegūt īsprozas darbs: žurnāla "Looming" gada prēmiju un "Frīdeberta Tuglasa noveļu balvu". Viņa romāni tulkoti desmit valodās un triloģijas par Pirmo krusta karu pirmā daļa "Svētceļojums" saņēmusi "Eiropas Savienības Literatūras balvu" un iznākusi arī latviešu valodā ("Mansards", 2013).

Tīta Aleksejeva stāstu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!