Nosaukums: Ledlauži
Autors: Kārlis Vērdiņš
Gads: Ls 3.50
Izdevējs: Mansards, 2009
 
 
Grāmatas
28.05.2009

Ledlauži

Komentē
0
Kārļa Vērdiņa kolēģis dzejnieks Māris Salējs, raksturojot dzejoļu krājumu „Ledlauži”, uzsver dabisku dzejas melodiskumu, valodas plastiku un prasmi izmantot klasiskās versifikācijas formas, kas šolaiku jaunajai dzejai esot visai reta parādība. Tam pamatā ir rūpīga attieksme pret vārdu, pret visu niansēto nozīmju loku, ar kuru tā vai cita frāze vēstures gaitā ir apaugusi. Iespējams, šo meistarību veicinājusi arī Kārļa Vērdiņa atdzejotāja prakse, pārceļot latviešu mēlē angļu un amerikāņu modernisma klasiķus: T.S. Eliotu, H. Dūlitlu u.c. Vēl viena būtiska iezīme – uzpērkošs mīļums un slīpēts artistiskums, kas savā ziņā Kārli Vērdiņu ļauj pieskaitīt tādiem lieliskiem stila meistariem latviešu dzejā kā E. Ādamsons, V. Grēviņš, J. Rokpelnis, M. Melgalvs u.c.

Savukārt dzejniece Inese Zandere par šo krājumu raksta: „Dzejoļu precizitāte, ietilpība un temperaments Vērdiņu uzreiz uzmet latviešu dzejas viļņa virsotnē, turklāt nevis kā talantīgu vai šokējošu jaunu cilvēku, bet tieši kā dzejnieku.”
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!