Nosaukums: Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata
Autors: Autoru kolektīvs
Gads: 2021
Izdevējs: Zinātne
 
 
Grāmatas
23.04.2021

Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata

Komentē
0

Izdevniecība "Zinātne" laidusi klajā apjomīgu izdevumu, veltītu Latvijas arheoloģijai – "Latvijas arheoloģijas rokasgrāmatu".

Gandrīz 4 kg smagā un vairāk kā 600 lappušu biezā grāmata ir kolektīvs Latvijas arheologu darbs, kas atspoguļo šīs interesantās vēstures zinātnes stāvokli un izmaiņas pēdējo 20-30 gadu laikā.

Tās izstrādē piedalījušies 48 autori – aktīvi strādājošie arheologi, paleoģeogrāfi, paleobotāniķi, numismāti, bioarheologi un vēsturnieki. Šī savdabīgā enciklopēdija atsevišķu koncentrētu rakstu veidā, sniedz izsmeļošu informāciju par to, kas mūsdienu pasaulē un Latvijā ir arheoloģija visā šīs nozares daudzveidībā – gan atspoguļojot arheoloģijas ciešo sasaisti ar daudzām citām nozarēm (vēstures palīgdisciplīnām, -bioloģiju, ķīmiju, ģeoloģiju, ģeogrāfiju u.c.), gan moderno tehnoloģiju aizvien plašāku pielietojumu un to, ka arheoloģiskie izrakumi nav tikai mēģinājums atrast "lietas".

"Latvijas Arheoloģijas rokasgrāmata" plaši aplūko dažādiem laikmetiem raksturīgās senlietas, dažādu materiālu apstrādes veidus un to attīstību, etniskās grupas Latvijas teritorijā aizvēstures posmā, kā arī arheoloģisko pieminekļu aizsardzības, saglabāšanas un izmantošanas jautājumus. Koncentrēts ieskats tiek sniegts arī arheoloģijas attīstības vēsturē Latvijā, šīs zinātnes teorijas attīstībā, nozīmīgākajos arheoloģijā izmantotajos jēdzienos.

 

 
Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!