Nosaukums: Latvieši, vācbaltieši un Krievija
Autors: Gints Apals, Māris Zanders
Gads: 2020
Izdevējs: Aminori
 
 
Grāmatas
06.11.2020

Latvieši, vācbaltieši un Krievija

Komentē
0

Apgāda "Aminori" jaunās sērijas "Latvijas vēstures mīti un versijas" ietvaros iznākusi vēsturnieka, diplomāta Ginta Apala un žurnālista Māra Zandera grāmata "Latvieši, vācbaltieši un Krievija".

"Vēsture pašreizējās Latvijas teritorijā kopš 12. un 13. gadsimta mijas nereti tiek izprasta kā pretstāve "mēs" – "viņi". "Viņi" ir arī vācbaltieši, kuri "mums", latviešiem, esot nepārprotami kaitējuši, gadsimtiem ilgi liedzot brīvību, turību, valsti, valodu, pienākošos statusu utt. Bet vai tā ir tiesa? Vēstures zinātņu doktora, diplomāta Ginta Apala un žurnālista Māra Zandera grāmata "Latvieši, vācbaltieši un Krievija. Polemiska saruna" ir atsvaidzinošs pārsteigums visiem tiem, kam interesē būt tuvāk patiesībai, tiem, kuri neatrodas politiskā korektuma važās vai stereotipu iespaidos. Grāmatā meklētas atbildes uz daudziem neērtiem jautājumiem Latvijas vēsturē: kāpēc vācbaltieši ir izslēgti no latviešu vēsturiskās atmiņas un tiek asociēti ar ļaunajiem baroniem, kāpēc Latvijas Republikas vara nenovērtēja vācbaltiešu nopelnus cīņā pret boļševikiem, kāpēc latvieši līdz pat 1940. gadam par galveno eksistenciālo draudu uzskatīja Vāciju, vāciešus un vācbaltiešus, nevis Krieviju u.c."

"Ja cilvēki dzīvo mītos, viņi ir viegli manipulējami. Bez kritiska skata uz vācbaltiešu jautājumu nav iespējams dekonstruēt Latvijas vēstures mītus," uzskata Gints Apals.

Grāmata iznākusi sērijā "Latvijas vēstures mīti un versijas" un domāta visplašākajai auditorijai, kas interesējas par vēsturi. Tajā ir bagātīgs vizuālais materiāls, plaša atsauču sistēma un ieteicamās literatūras saraksts.

Redaktore: Inita Saulīte-Zandere, māksliniece: Anna Aizsilniece

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!