Nosaukums: Klusie gadi
Autors: Alena Mornštainova
Gads: 2022
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
08.06.2022

Klusie gadi

Komentē
0

Apgādā "Pētergailis" klajā nākusi čehu rakstnieces Alenas Mornštainovas grāmata "Klusie gadi".

Bohdana ir noslēgta meitene, kas dzīvo kopā ar nīgro tēvu un labsirdīgo, taču pakļāvīgo Belu. Viņu nomoka spriedze ģimenē un noslēpums, kas nemitīgi urda viņas domas: Kāpēc smagi slimā vecmāmiņa pēdējā ciemošanās reizē slimnīcā bija uzrunājusi viņu par Blanku? Līdzās tiek atklāts Svatopluka Žāka stāsts, viņš ir iesīkstējis komunists, kas visu savu dzīvi veltījis sociālisma celtniecībai, mīlestībai uz sievu un meitu, kuras nākotnei vajadzēja būt tikpat spožai kā zvaigznei sarkanajā karogā. Taču mēdz sacīt: Ja gribat sasmīdināt Dievu, izstāstiet viņam par saviem plāniem. Tā nu vienā brīdī abi stāsti saplūst vienā un izrādās, ka nekas nav tāds, kā līdz šim šķitis, un nepavisam ne tāds, kādam vajadzēja būt.

"Klusie gadi ir intīma ģimenes drāma, kur galvenā loma nav lielajai vēsturei, bet gan nejaušībām un cilvēku raksturiem. Klusuma gadi atklāj ģimenes noslēpumu, strīdu, kas izcēlās pagājušā gadsimta 70. gados.

Alena Mornštainova (Alena Mornštajnová) literatūrā debitējusi 2013. gadā ar romānu "Aklā karte" (Slepá mapa), kas ieguva balvas "Čehu grāmata 2014" nomināciju. Līdz šim vispopulārāko romānu "Hana", latviešu izdevis "Pētergailis" 2019. gadā. Šobrīd Alena Mornštainova ir viena no visiecienītākajām čehu rakstniecēm, jo viņas grāmatu tirāžas pārsniegušas 500 000 eksemplāru Čehijā vien.

Tulkojis Jānis Krastiņš.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!