Nosaukums: Kirke
Autors: Medlina Millere
Gads: 2023
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
17.04.2023

Kirke

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" klajā nācis amerikāņu rakstnieces Medlina Milleres romāns "Kirke".

Hēlija – saules dieva un varenākā titāna – namā piedzimst meita. Kirke nelīdzinās vecākiem: viņa nav nedz varena un baisa kā tēvs, nedz satriecoši skaista un mantkārīga kā māte. Viņai ir pašai sava vara, maģija. Kad Kirkes talants sāk apdraudēt dievus, viņa tiek izraidīta uz Aiajas salu, kur vientulībā noslīpē savas īpašās prasmes, veikdama burvestības, lasīdama neparastus augus un pieradinādama mežonīgus zvērus. Tomēr sievietei nav lemts dzīvot mierā ilgi. Starp tiem, kas apmeklē viņas salu, ir kāds negaidīts viesis – mirstīgais Odisejs, kura dēļ Kirke riskēs ar visu. Stāsts par Kirki ir krāšņs eposs par sāncensību starp radiniekiem, par mīlestību un zaudējumiem – tā ir vīriešu pasaules tumsā spoži mirdzošas sievietes neapklusināmā dziesma.

Medlina Millere (Madeline Miller) ir amerikāņu rakstniece, kuras grāmatas ir tulkotas vairāk nekā divdesmit valodās. Viņa ieguvusi grādu latīņu un sengrieķu valodā un deviņus gadus mācījusi tās arī studentiem. Par savu pirmo romānu "Ahilleja dziesma" autore 2012. gadā ieguvusi godalgu "Orange Prize", kas tiek piešķirta rakstniecēm par gada labāko literāro darbu. Pēc romāna "Kirke" motīviem tiek uzņemts HBO seriāls. No angļu valodas tulkojusi Anete Kona.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!