Nosaukums: Kinomāna slimības vēsture
Autors: Viktors Freibergs
Gads: 2019
 
 
Grāmatas
25.10.2019

Kinomāna slimības vēsture

Komentē
0

Izdevniecībā "Aminori" klajā nākusi kino pētnieka Viktora Freiberga grāmata "Kinomāna slimības vēsture".

"Kad manā dzīvē iestājās neziņas pilns un smags posms, nolēmu sākt rakstīt šo daļēji fiktīvo dienasgrāmatu, un rakstīšanai izrādījās dziedniecisks spēks. Grāmata ir arī par kino, kas joprojām palīdz man izdzīvot," tā par savu grāmatu saka Viktors Freibergs. "Es ļoti ceru, ka tā palīdzēs arī citiem atgūt dzīves sparu un nejusties vientuļiem savās ciešanās."

Profesors Viktors Freibergs (1955) ir ne tikai studentu iemīļots pasniedzējs LU Sociālo zinātņu fakultātē, bet arī lasa lekcijas par kino visdažādākajām auditorijām; viņa balsi jau kopš leģendārā kinoforuma Arsenāls laikiem atpazīst daudzi kino mīļotāji, jo viņš ir viens no pieprasītākajiem sinhronajiem filmu tulkiem festivālos. Sākotnēji angļu valodas filologa grādu ieguvušais Viktors Freibergs gadu gaitā izkopis īpašu kinomīlestību un zināšanas par šo mākslu, strādājis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps žūrijā, sastādījis vairākas filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino žurnālā/portālā Kino Raksti un citur.

Apjomā nelielā Kinomāna slimības vēsture ir dziļš, dzīvi apliecinošs darbs par cilvēka gara spēku cīņā ar pārbaudījumiem, to caurvij smalki izjusti bērnības atmiņu tēlojumi un visam pāri – nebeidzama mīlestība pret kinomākslu. Grāmatas noslēgumā ievietots visu tekstā minēto filmu alfabētisks saraksts, kas ļaus katram lasītājam pašam atrast un noskatīties Viktoram Freibergam svarīgas filmas. Grāmatas redaktore ir kinožurnāliste Kristīne Matīsa, māksliniece – Anna Aizsilniece, grāmata iespiesta "Jelgavas tipogrāfijā".

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!