Nosaukums: Kamoliņš un kastīte
Autors: Inese Zandere, Ernests Kļaviņš
Gads: 2022
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
19.12.2022

Kamoliņš un kastīte

Komentē
0

"Liels un mazs" izdod Ineses Zanderes un Ernesta Kļaviņa bilžu grāmatu "Kamoliņš un kastīte".

Rakstnieces Ineses Zanderes un mākslinieka Ernesta Kļaviņa kopdarbā "Kamoliņš un kastīte" divi "ģeometriski varoņi" – Aplis un Taisnstūris rotaļājas kā divi bērni. Viņu spēlē, kurā abi mazliet cenšas viens otru pārspēt, piedalās visa apkārtējā pasaule, jo abi draugi saskata šīs figūras – apli un taisnstūri – dažādos priekšmetos un pat tik "neģeometriskā" būtnē kā kaķis. Kopā ar viņiem šo pasaules izziņu var veikt arī bērni, un turpināt to paši, vērojot, pētot un atdarinot lietas ap sevi.

Grāmatas veidolu grafiskais dizainers Artis Briedis veidojis, paturot prātā, ka tā domāta pašiem jaunākajiem lasītājiem – grāmatai ir mazajām rociņām ērts formāts, noapaļoti stūri, kā arī izvēlēts biezāks iekšlapu papīrs.

Inese Zandere ir viena no pieredzējušākajām bērnu literatūras autorēm, kas prot izvēlēties bērnu attīstībai svarīgas tēmas un iemiesot tās spilgtos tēlos (piemēram, grāmatu, animācijas filmu un attīstošo grāmatu projektā "Lupatiņi", bērnu veselībai un drošībai veltītajos dzejoļu krājumos "Līze Analīze" (saņemta LALIGABA 2004) un "Bērns, kas neiekrita", cilvēka aiziešanu un piemiņu skarošais stāsts "Divas Almas" (LALIGABA nominācija 2021) u.c.

Mākslinieks Ernests Kļaviņš plaši pazīstams ar zīmējumiem un karikatūrām Latvijas presē, agrāk – laikrakstā "Diena", pašlaik iknedēļas žurnālā "Ir",  taču viņa mākslā sastopama arī glezniecība, animācija, datorgrafika, skulptūra un eksperimenti autortehnikās. Bērnu grāmatu ilustrācijā Ernests Kļaviņš prot vienlīdz spilgti un rotaļīgi lietot gan krāsu, gan līniju, gan asprātību un pārsteigumu. Nesen izdevniecībā "Liels un mazs" iznākusi arī viņa ilustrētā Juliana Tuvima dzejas izlase "Pans Trallalnieks" Māra Salēja atdzejojumā no poļu valodas.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

"Liels un mazs" Ziemassvētku veikals "Grāmatu istaba" galerijā ISTABA, Kr. Barona ielā 31B,  darbojas līdz gada nogalei, darba dienās un sestdienās no 12 līdz 18.

Izdevniecības „Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties arī izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!