Nosaukums: Kaķis mākoņos
Autors: Andra Manfelde
Gads: 2020
Izdevējs: Latvijas Mediji
 
 
Grāmatas
30.10.2020

Kaķis mākoņos

Komentē
0

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu rakstnieces, dzejnieces un mākslinieces Andras Manfeldes Dubultu pasaku bērniem un vecākiem "Kaķis mākoņos".  Andras Manfeldes teksts un ilustrācijas.

Deviņgadīgā Elza kopā ar vecākiem dzīvo Dubultos starp upi un jūru pie nīgrās Lū tantes, kuru nedrīkst uztraukt un kura ir par vecu, lai ar meiteni dotos pastaigās vai pavadītu laiku pie jūras. Tāpēc Elzai dienu no dienas jānīkst pagalmā. Kādu dienu Elzu apciemo ne vien runājošs, bet arī lidojošs kaķis vārdā Kaķis, kas garlaicības mākto meiteni aiznes uz pavisam dīvainu pasauli.

 "Es visu norakstu no dzīves un ainavas. Gan jūru, gan upi, gan dzīvības kokus. Gan kaijas spalgo brēcienu, gan vilciena signālu un siltuma torņa tumšos dūmus, kas ir tieši tādā pašā krāsā kā mākoņi virs namiem.

Dubultu pasaka ir īpaša ar to, ka veidota no divām daļām – dokumentāla stāsta par kādu ņaudošu miskastnieku un „īstās" – fantāzijas pasakas, ko iedvesmojusi Dubultu ainava un notikumi. Pasaka māca dzīvi un dzīve pasaku. Turpinu cerēt, ka mans darbs būs iedvesmas avots citiem pieaugušajiem un bērniem. Un taps pasakas par Majoriem un Kauguriem, par ainavu aiz loga un brīnumiem, kuri ikdienā ar mums spēlē paslēpes"  tā Andra Manfelde par savu jauno grāmatu.

Andra Manfelde ir vairāku Latvijas literatūras godalgu laureāte, tai skaitā, 2005.gada Ojāra Vācieša prēmijas ieguvēja un 2018.gada Literatūras gada balvas kā labākā bērnu grāmatu autore. Līdz šim ir sarakstījusi vairāk nekā desmit dažādu žanru grāmatas: romānus, stāstus, dzeju, prozu un bērnu grāmatas. Viens no ievērojamākajiem Andras Manfeldes darbiem ir viņas debijas romāns "Adata".

Grāmata "Kaķis mākoņos" ir publicēta pilsētu sērijā, kurā līdz šim jau ir iznākusi pasaka par Ventspili "Vēja Vīrs un mēs" un pasaka par Kuldīgu "Ceriņslotas zīmējumi". Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!