Nosaukums: Ir vai nav. Eiropas mala. Bretaņas dienasgrāmata
Autors: Penti Sārikoski
Gads: 2022
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
10.06.2022

Ir vai nav. Eiropas mala. Bretaņas dienasgrāmata

Komentē
0

Apgāda "Neputns" iznācis somu dzejnieka Penti Sārikoski dienasgrāmatu krājums "Ir vai nav. Eiropas mala. Bretaņas dienasgrāmata" Maimas Grīnbergas tulkojumā.

"Neputna" eseju sērijā kopš 2013. gada tiek publicēti izcilu literātu un domātāju darbi — Federiko Garsijas Lorkas "Lekcijas", Jāna Unduska esejas, Italo Kalvīno "Neredzamās pilsētas", Svena Birkerta esejas, Šarla Bodlēra "Mākslīgās paradīzes" u. c. Pagājušā gada nogalē sarakstam piepulcējās arī latviešu esejists, kultūrvēsturnieks un zinātnieks Andrejs Johansons.

Eseju sērija turpinās ar spožu talantu, kā arī apbalvojumiem un slavu — arī starptautisku — dāsni apveltīto somu dzejnieku, prozistu, esejistu, pamfletistu un tulkotāju Penti Sārikoski (1937–1983). Maima Grīnberga latviešu valodā iztulkojusi trīs Sārikoski dienasgrāmatas "Ir vai nav" (1980), "Eiropas mala" (1982) un "Bretaņas dienasgrāmata" (1983), tās izdotas vienā izdevumā.

Dienasgrāmatas Penti Sārikoski rakstīja no jaunības gadiem līdz mūža galam (ar pārtraukumu no 1958. gada līdz 60. gadu otrajai pusei). Pēc viņa nāves tās sāka publicēt, un pagaidām iznākušas sešas biezas grāmatas ar komentāriem un pēcvārdiem, to kopapjoms ir vairāk nekā 2600 lappušu. Kā var spriest pēc dienasgrāmatu ierakstiem, Sārikoski bija pārliecināts, ka arī tās reiz tiks publicētas, un ar tādu apziņu tās arī rakstīja.

Dienasgrāmatas un dzeju Sārikoski būvēja no visa, kas viņu interesēja (politika, etimoloģija, ģenealoģija, valoda, vēsture, etnogrāfija, semiotika utt.), no pārdomām par to, ko rakstīja vai tulkoja, no tā, kas notika apkārt, kur bija aizbraucis un ko tur piedzīvoja, ko lasīja, ko dzēra un ēda, ko runāja ar cilvēkiem, domāja, atcerējās.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!