Nosaukums: Insomnia
Autors: Ilze Jansone
Gads: 2022 (2010)
Izdevējs: Dienas grāmata
Apjoms: 208
 
 
Grāmatas
14.04.2022

Insomnia

Komentē
0

Izdevniecība "Dienas grāmata" no jauna izdevusi rakstnieces Ilzes Jansones romānu "Insomnia", kas pirmoreiz tika publicēts 2010. gadā. 

"Divpadsmit gadus pēc romāna "Insomnia" sarakstīšanas tam joprojām ir īpaša vieta latviešu literatūras vēsturē kā pirmajam prozas darbam, kas izvērsti vēsta par divu sieviešu iemīlēšanos. Tā galvenā varone teoloģijas studente Padma, kristiete būdama, vēlas ievērot baznīcas noteikumus, tāpēc homoseksuālas attiecības viņai ir aizliegtais auglis. Tomēr pēc pretošanās kārdinājumam, kas novedusi Padmu depresijā, viņa uzsāk kaislīgu kopdzīvi ar liktenīgo sievieti Rasu.

Par abu varoņu mīlestību un šķiršanos grāmatā vēstīts aizraujoši un aizkustinoši: netrūkst nedz asprātīgu 21. gs. sākuma Rīgas realitātes un jauno intelektuāļu vides aprakstu, nedz kultūrvēsturisku atsauču un slēptu nozīmju, tā radot daudzslāņainu, detaļās baudāmu tekstu," par romānu raksta dzejniece un literatūrzinātniece Anna Auziņa.

"Kaislīgi izstāstīts stāsts par ilgām pēc Dieva, otra cilvēka un sevis ieraudzīšanas viņu acīs. Jutekliski aprakstīti visi atkarību un līdzatkarību elles loki, kā arī atklāts mīlestības vispārcilvēciskums un dievišķums, neierobežojot to cilvēku izdomātu noteikumu kanonos. Autore atklāj savu varoni visā tās cilvēcīgumā un īstumā, līdz ar to dāvājot ikvienam no mums, kuram atpazīstama atkarīgu vai līdzatkarīgu attiecību pieredze, iespēju tikt ieraudzītiem," raksta dzejniece un rakstniece Inga Gaile.

Ilze Jansone (1982) literatūrā debitējusi 2006. gadā ar garstāstu “Viņpus stikla”. Līdz šim iznākuši četri romāni: “Insomnia” (2010; 2022), “Vienīgais” (2015), “Vīru lietas” (2020), “Laika rēķins” par rakstnieci Ilzi Šķipsnu (2021, romānu un monogrāfiju sērijā “Es esmu…”) un stāstu krājums “Umurkumurs jeb Ardievas feminismam” (2013). Beigusi Latvijas Universitāti, iegūstot doktora grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē.

Grāmatas mākslinieki ir Sarmīte Māliņa un Oskars Stalidzāns.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!