Nosaukums: Iedomātās kopienas
Autors: Benedikts Andersons
Gads: 2022
Izdevējs: Jānis Roze
 
 
Grāmatas
23.08.2022

Iedomātās kopienas

Komentē
0

Apgādā "Jānis Roze" klajā laists Benedikta Andersona zinātniskās monogrāfijas "Iedomātās kopienas" tulkojums latviešu valodā. 

Grāmatā Andersons aplūko tautības "iedomāto kopienu" izveidi un globālo izplatību, pētot procesus, kas radīja šīs kopienas: reliģisko ticību teritorializāciju, monarhisma pagrimumu, kapitālismam un drukas mijiedarbību, valsts valodu attīstību un laika priekšstatu maiņu. Andersons parāda, kā Amerikā dzimušo oriģinālo nacionālismu modulāri pārņēma tautas kustības Eiropā, imperiālistiskās varas un anti-imperiālisma pretošanās Āzijā un Āfrikā. 

Benedikts Andersons ir viens no sava laika ietekmīgākajiem politikas zinātniekiem, vēsturniekiem. Viņš strādāja par pasniedzēju Kornela Universitātē un atstāja apjomīgu intelektuālu mantojumu. "Iedomātās kopienas" ir viena no ietekmīgākajām grāmatām par nacionālisma pirmsākumiem un aizpildīja Rietumu domāšanas tradīcijās iepriekš 
pastāvējušo vakuumu. 

Tulkojums turpina Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta teorētisko tekstu tulkošanas sēriju "Theoria". Tulkojumu sērijā paredzēts publicēt nozīmīgus kultūras 
teorijas darbus, kas paver humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem un studentiem, kā arī plašākai auditorijai iespēju iepazīties ar svarīgiem 20. gs. otrās puses un 21. gs. teorētiķu darbiem. Sērijas zinātniskais redaktors – Jānis Ozoliņš. 

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Dita Ābola, zinātniskā redaktore  
Sandra Meškova. Pēcvārda autore Dace Bula. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!