Nosaukums: Glimmerdāles Tonja
Autors: Marija Parra
Gads: 2021
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
24.11.2021

Glimmerdāles Tonja

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" iznākusi norvēģu bērnu grāmatu rakstnieces Marijas Parras grāmata "Glimmerdāles Tonje".

Grāmatas galvenā varone ir Tonje, zemnieku saimniecības iemītniece, kas draudzējas ar aitām, kazām un pieradinātu kaiju, ir vienīgais bērns nomaļajā, skaistajā Glimmerdāles ielejā. Tonjes moto, kas pārņemts no viņas tantēm, brašām slēpotājām, ir "ātrums un pašpārliecība". Viņai patīk traukties no pakalniem ar slēpēm vai ragavām, dziedot pilnā rīklē, jo tad tik ļoti nav jābaidās. Viņa ik dienu tiekas ar Gunvalu, 74 gadus veco kaimiņu, krusttēvu un labāko draugu, kurš prot spēlēt vijoli un ir lielisks pavārs. Viņam ir arī galdnieka darbnīca, kurā viņi meistaro kopā ar Tonji. Tomēr meitenei ļoti pietrūkst draudzības ar citiem bērniem. Tonjei, kas vienmēr ir gatava riskēt un rīkoties, izdodas atrisināt ļoti grūtus savas un pieaugušo dzīves samežģījumus: viņa sadraudzējas ar sākotnēji visai agresīvu zēnu, kuru pametis tēvs; būvē jaunas attiecības starp veco Gunvalu un viņa pieaugušo meitu, kuri nav satikušies 30 gadus; kā arī panāk, lai Glimmerdāles kempingā ļautu apmesties ģimenēm ar bērniem. Tonje nebaidās smagos brīžos uzdot nepatīkamus, bet svarīgus jautājumus. Viņa arī atgādina Gunvalam pašu svarīgāko –, ka pieaugušo izraisītos samežģījumos nekad nedrīkst vainot bērnu. Pateicoties Tonjes drosmei neklusēt un runāt to, ko liek sirds, Glimmerdālē atkal skan smiekli un vijole.

"Marijas Parras pamatīgajiem, aizraujošajiem stāstiem piemīt skandināvu literatūras gars – drosme, draudzība, fantāzija. Viņas spēja runāt par smagām tēmām, nezaudējot humoru un labestību, ir apbrīnojama. Latviešu lasītāji par to varēja pārliecināties jau grāmatās "Vafeļu sirdis" (2016) un "Vārtsargs un jūra" (2019). Tāpat kā "Glimmerdāles Tonji", arī citus rakstnieces darbus tulkojusi Jolanta Pētersone. Ilustrācijas grāmatai veidojis scenogrāfs, animācijas filmu mākslinieks Reinis Pētersons," vēsta grāmatas izdevēji.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!