Mīlestībai pret Latviju nav vienas formulas. Ziedo patriotiskās audzināšanas portālam Satori!

Nosaukums: Gaišais ceļš. Kādas koncentrācijas nometnes stāsts
Autors: Staņislavs Asejevs
Gads: 2022
Izdevējs: Pētergailis
 
 
Grāmatas
23.08.2022

Gaišais ceļš. Kādas koncentrācijas nometnes stāsts

Komentē
0

Izdevniecība "Pētergailis" izdod ukraiņu rakstnieka Staņislava Asejeva grāmatu "Gaišais ceļš. Kādas koncentrācijas nometnes stāsts".  

Pēc Krievijas iebrukuma Austrumukrainā 2014. gadā rakstnieks un žurnālists Staņislavs Asejevs palika okupētajā Donbasā un ar pseidonīmu Vasins dažādiem medijiem rakstīja par tur notiekošo. 2017. gadā prokrieviskās Doneckas "tautas republikas" varas pārstāvji viņu nelikumīgi ieslodzīja un divarpus gadus viņš pavadīja "Izolācijā", kur piedzīvoja necilvēcību un spīdzināšanu. 

Šī grāmata ir par ļaunumu, kas iemiesojies "Izolācijā" — koncentrācijas nometnē, kas izveidota bijušajā padomju laika rūpnīcā Doneckā. Ja ļaunumu neapturēs, par tādu nometni var kļūt visa Ukraina un arī Eiropa. "Izolācija" nav nejaušība, tā ir sistēmas spogulis, un sistēmai ir konkrēts vārds — "krievu pasaule". 

Lielbritānijas PEN kluba ukraiņu nodaļas prezidents Andrejs Kurkovs Londonas grāmatu tirgū Staņislava Asejeva grāmatas tulkošanu latviski komentēja: "Tas ir tieši tas, ko šodien noteikti jāizdod. Visā Eiropā." 

No krievu valodas tulkojusi Tamāra Ringa, māksliniece Elīna Brasliņa. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!