Nosaukums: Džikī
Autors: Dace Rukšāne
Gads: 2023
Izdevējs: Dienas Grāmata
 
 
Grāmatas
02.02.2023

Džikī

Komentē
0

Apgādā "Dienas grāmata" klajā nācis Daces Rukšānes romāns "Džikī".

Daces Rukšānes jaunākais romāns "Džikī" savā ziņā ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai "Krieva āda". Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā "Krieva āda" caurviju motīvs ir firmas Chanel smaržas Krievijas āda, kuru aromātu dievina Emīlija, arī "Džikī" liktenīga loma ir smaržām. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds "unisekss", par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

“Daces Rukšānes rakstības stilam nešaubīgi izvēlos divus vārdus: vieglums un elegance. Aplūkojot seksualitāti un dzimumu attiecības no tādiem skatpunktiem, kas latviešu prozā bieži vien ir pirmreizēji, Daces atklātais vēstījums ne uz brīdi nekļūst vulgārs vai banāls. Tas ir kā smaržas "Džikī", kur katrs "atradīs savu stīgu, kurai pieķerties un ar ko izspēlēt savu jutekliskumu"." Gundega Blumberga

Rakstnieces un publicistes Daces Rukšānes pirmā grāmata "Romāniņš" iznāca 2002. gadā. Tālāk sekoja romāni "Beatrises gultas stāsti" (2002), "Kāpēc tu raudāji" (2003), stāstu krājumi "Ķīpsalas putni" (2009) un "Mīlasstāsti" (2015). Dace Rukšāne rakstījusi un tulkojusi lugas, rakstījusi dzeju un filmu scenārijus, darbojusies publicistikā. Iepriekšējais romāns "Krieva āda" iznāca 2020. gadā, un romāns "Džikī" ir tā turpinājums.

Grāmatas noformējumā Līgas Ķempes glezna Meldra. Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!