Nosaukums: Dzērājmeitiņa
Autors: Madara Gruntmane
Gads: 2018
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
19.06.2018

Dzērājmeitiņa

Komentē
0

Trīs gadus pēc Madaras Gruntmanes debijas krājuma "Narkozes" apgāds "Neputns" laidis klajā dzejnieces otro grāmatu – "Dzērājmeitiņa".

Madaras Gruntmanes pirmais krājums pieteica jaunu balsi latviešu dzejā – svaigu, ekspresīvu, izaicinoši atklātu un nenogludinātu. Par jauno dzejoļu kopu tās redaktors Guntars Godiņš raksta:

"Madaras Gruntmanes otrais dzejoļu krājums „Dzērājmeitiņa" uztverams kā dialogs starp iedomāto un reālo „es", zemapziņas instinktīvo apjausmu un realitātes tiešamību.

Griba būt brīvai no kanoniskas, dogmatiskas domāšanas ietekmes, tradicionāliem pieņēmumiem, normām uztverē un spriedumos rada provocējošu, reizēm naivu un aizstāvību pieprasošu dzeju.

Tas ir impulsīvs, intensīvs, lakonisks teksts – šifrs, kuru atrisinot iegūsim līdzpārdzīvojuma plašumu. Teksts bez liekvārdības, metaforiskiem pārspīlējumiem, sentimentalitātes, bet juteklisks, tiešs, erotisks ar slamam raksturīgu improvizāciju, sarunvalodas izmantojumu un ironiju, kas tā ekspresivitāti pielīdzina mūsdienu nežēlīgajam, neizsmalcinātajam ritmam, liek būt tam, kas esi patiesībā, neslēpties aiz citu pareizības, lai maskētu savu netipiskumu."

Pati autore par grāmatu sacījusi:

"Turpinu rakstīt tieši un lakoniski, atklāti dokumentējot sajūtas un notikumus. Šajā krājumā atļaujos vēl atklātāk runāt par iekšējo pasauli, par to, kas notiek ar cilvēku, kad tiek pazaudēta realitāte, un vai pēc tam ir iespējams atgūties un satikt sevi no jauna.

Krājumā notiek saruna starp Dzērājmeitiņu un Madaru. Kura ir kura? Bet varbūt viņas abas ir viens?"

Madara Gruntmane (1981) mācījusies Liepājas Emīla Melngaiļa mūzikas vidusskolā, absolvējusi Baltijas Starptautisko akadēmiju kultūras projektu vadībā. Kopš 2010. gada vada radošo apvienību "I Did It" un darbojas kā kultūras pasākumu producente. Dzeju rakstījusi kopš bērnudārza. Pirmā publikācija – žurnālā "Latvju Teksti" 2015. gadā. Tajā pašā gadā tai sekoja pirmais dzejoļu krājums "Narkozes", kas 2016. gadā tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Spilgtākā debija". Tā tulkojums "Narcoses" šogad Martas Ziemelis un Ričarda O’Braiena (Richard O’Brien) atdzejojumā iznācis Lielbritānijas izdevniecībā "Parthian Books" un projekta "Parthian Baltic" ietvaros tika prezentēts Baltijas valstu dzejas festivālā Londonas grāmatu tirgū 2018.

Grāmatas atvēršana 19. jūnijā plkst. 19 mākslas centrā NOASS (Rīga, AB dambis 2), kur Madara Gruntmane sniegs pašas sagatavotu dzejas performanci.

Redaktors: Guntars Godiņš, dizains: Armands Zelčs. Apjoms: 144 lpp, cena: "Neputna" galerijā 5 EUR

Grāmatu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, labākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī interneta veikalā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!