Nosaukums: Direktora izvēle
Autors: Daiga Upeniece
Gads: 2023
Izdevējs: Scala Publishers Ltd
 
 
Grāmatas
19.12.2023

Direktora izvēle

Komentē
0

Londonas izdevniecībā "Scala Publishers Ltd" nākusi klajā Daigas Upenieces veidotā grāmata "Direktora izvēle".

Muzeja vadītājas Daigas Upenieces grāmata "Direktora izvēle" dažādu valstu lasītājus iepazīstina ar Mākslas muzeja Rīgas Birža kolekciju. 

Grāmatu sēriju "Direktora izvēle" veido Eiropas un Āzijas mākslas institūciju aprindās augsti vērtētā Londonas izdevniecība "Scala Publishers Ltd" un tā iepazīstina ar dažādu pasaules mākslas muzeju kolekcijām.

Līdz šim sērijā "Direktora izvēle" publicētas aptuveni 60 grāmatas, t.sk. ir pārstāvēti tādi muzeji kā Londonas Nacionālā galerija, Dānijas Nacionālā galerija, Jaunā un Vecā Pinakotēka Minhenē, Albertina Vīnē, "Mauritshuis" Hāgā, Polijas Nacionālais muzejs Varšavā, Frika kolekcija Ņujorkā, Gugenheima muzejs Bilbao, Āzijas Civilizācijas muzejs Singapūrā un daudzi citi. 

Grāmatas saturu veido mākslas muzeja kolekcijas paraksts, īsa autora biogrāfija un aptuveni 30 kolekcijas priekšmetu apraksti. To autori ir muzeju direktori un vadītāji, kuri dalās ar savām zināšanām, emocijām un stāstiem, kas uzkrāti īsākā vai ilgākā pētniecības periodā. Valoda ir viegla un teksta garums ir noteikts, kas nebūt nav vienkāršākais uzdevums – būtiskāko pateikt koncentrētā veidā.

Mākslas muzeja Rīgas Birža grāmatas autore Daiga Upeniece grāmatai izvēlējusies 30 ļoti īpašus kolekcijas darbus no glezniecības, tēlniecības un sudraba kolekcijām, t sk.  ir veidojusi stāstus par Nīderlandes, Itālijas 16. un 17. gadsimta, Francijas, Austrijas, Baltijas, Vācijas 19. glezniecību, Itālijas 19. gadsimta tēlniecību, kā arī Eiropā slavenās 20. gadsimta sākuma Meisenes manufaktūras porcelānu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!