Nosaukums: Digi Dīgi
Autors: Einārs Pelšs
Gads: 2021
Izdevējs: Valtera Dakšas apgāds
 
 
Grāmatas
25.02.2021

Digi Dīgi

Komentē
0

"Valtera Dakšas izdevniecībā" iznākusi Eināra Pelša dzejas grāmata "Digi Dīgi".

Kā raksta izdevējs, "2020. gada beigās izdotā dzejas grāmata ir grandiozs literārs projekts (e.p.s.), kurš Eināra Pelša 60. jubilejas gadā materializējies 840 lappušu biezā izdevumā ar 52 tematiskām nodaļām (dziedājumiem). Tajā apkopotie dzejdarbi radīti, izmantojot daudzveidīgas konceptuālās dzejas tehnikas, kuras Pelša lasītājiem daļēji pazīstamas jau no viņa iepriekšējām grāmatām (izšuvumiem). Šeit pārsvarā stāstīts par dzīves kolīzijām, tostarp – par dzejnieka lomu Latvijas literārajā vidē un dzejas tradīciju metamorfozēm. Kombinējot frāzes un atsevišķus vārdus ar zīmējumiem, zīmēm un simboliem, pat no citiem dzejniekiem aizlienētie teksti un atdzejojumi dabiski ieguļ šai šūšanas piederumu kastītē. Grāmatā iekļauts kopā ar dzejnieku Andi Surguntu sarakstītais cikls "52 nedēļas" spēļu kāršu formātā, kas aizvadītajā gadā piedzīvojis arī atsevišķu izdevumu. Krājums iznāk sērijās "Genius Lyrics" un "Pasaules mākslas klasika". Tās nosaukumu veido vārdu "digitālais dzejnieks" saīsinājums (digi) un latgaliešu vārds "dīgi" (diegi). Mērķauditorija – katra vairāk vai mazāk cienījama ģimene (arī indivīds)."

Einārs Pelšs ir dzejnieks un atdzejotājs, Preiļu konceptuālistu grupējuma magnāts. Aizvadītajā piecgadē izdoti viņa krājumi "Mīļākais tētis pasaulē" (2016), "Demon. Condom" (2017), "Rembo 2016" (2018), "52 nedēļas" (2020, kopā ar Andi Surguntu). Aktīvi atdzejo gan krievu modernistus, gan arī laikmetīgo dzeju (Igors Severjaņins, Nikolajs Gumiļovs, Mihails Kuzmins, Osips Mandelštams, Daniils Harmss, Linora Goraļika, Gaļina Rimbu, Andrejs Sen-Seņkovs). Krājums "Demon. Condom" saņēmis grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2017" speciālo balvu "Mežābols", bet par grāmatu "Rembo 2016" autors 2019. gadā saņēmis Dzintara Soduma balvu.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 24 no tās eksemplāriem ir numurēti. Grāmatu iegādāties varēs grāmatu bāzē "Latvijas grāmata", kā arī sazinoties ar izdevēju ([email protected]).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!