Nosaukums: Dailei 100
Autors: Evita Mamaja (sast.)
Gads: 2020
Izdevējs: Neputns
 
 
Grāmatas
19.11.2020

Dailei 100

Komentē
0

Izdevniecība "Neputns" laiž klajā Dailes teātra simtgadei veltītu grāmatu. Tā veltīta māksliniekiem, izrādēm un idejām, kas veidojušas teātra simtgadi. Grāmatas sastādītāja ir teātra zinātniece Evita Mamaja, māksliniece Inese Hofmane.

Dailes teātra simtgadei veltīto grāmatu veido četras daļas – teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere raksta par teātra režijas grandiem, teātra zinātniece un kritiķe Līvija Dūmiņa par Dailes aktieru karalisti, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis par mūziku izrādēs un arhitekts Jānis Lejnieks par abām Dailes teātra ēkām.

Autoru rakstus papildina vairāk nekā 400 attēlu, kas aptver laiku no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

"Šī ir grāmata par izciliem māksliniekiem un spilgtām izrādēm, par idejām, kas spēj izsist caurumu garīgajā apvārsnī. Tas ir liecinājums par sasniegumiem, kas dzīvo īsu brīdi, taču pēc tam saglabājas kā leģenda, kā ideja, kā Tota dziesma Raiņa lugā "Spēlēju, dancoju" – kura pati bijusi atbalss "tai, kas aiz laiku", un kurai skanēs "atbalss cita, kas aiz laiku"." (Edīte Tišheizere)

Grāmatu var iegādāties "Neputna" galerijā Tērbatas ielā 49/51, www.neputns.lv un lielākajās Latvijas grāmatnīcās.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!