Nosaukums: Ceļojums dzejnieku pasaulē. Māris Čaklais. Egils Plaudis
Izdevējs: LU LFMI apgāds
 
 
Grāmatas
08.08.2013

Ceļojums dzejnieku pasaulē. Māris Čaklais. Egils Plaudis

Komentē
0

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) apgāds izdevis rakstu krājumu "Ceļojums dzejnieku pasaulē" par Māra Čaklā un Egila Plauža daiļradi, kas balstīts 2010. un 2011. gadā organizēto konferenču materiālos. Rakstu krājuma zinātniskā redaktore: Ieva E. Kalniņa.

Krājumā apkopoti divdesmit pieci raksti, kuru autori ir LU LFMI, LU Humanitāro zinātņu fakultātes, Sociālo zinātņu fakultātes un Vēstures un filozofijas fakultātes, Latvijas Kultūras akadēmijas, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta, Daugavpils Universitātes un Rēzeknes Augstskolas pētnieki. Krājumu sastādījušas Anda Kubuliņa un Ieva E. Kalniņa.

Anda Kubuliņa: "Katram cilvēkam, jo vairāk māksliniekam, ir sava pieredzes pasaule. Krājums piesaistīs ar apcerēs uzsvērtajām atšķirībām vai līdzības zīmēm divu spožu pēckara dzejnieku Māra Čaklā un Egila Plauža poētiskajā pieredzē un ar pētnieku spēju vienubrīd pacelties filoloģiskās kultūras un precizitātes augstākajās virsotnēs, lai citubrīd paraudzītos uz literārajām parādībām arī vienkāršāk."

Grāmata sagatavota LZP pētījumu projekta "Latviešu literatūra un literatūras teorija: literatūrteorētiskās skolas un literatūras veidi" ietvaros un izdota ar Ievas Čaklās, izdevuma "Latvijas Vēstnesis", Saldus novada domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!