Nosaukums: Čapajevs un Tukšums
Autors: Viktors Peļevins
Gads: 2018
Izdevējs: Dienas Grāmata
Apjoms: 400
 
 
Grāmatas
26.09.2018

Čapajevs un Tukšums

Komentē
0

Viktors Peļevins dzimis 1962. gadā un ir pazīstamākais mūsdienu krievu rakstnieks, kura darbi tulkoti daudzās pasaules valodās. Kopš 90. gadu sākuma regulāri publicē romānus, īsprozu un esejas un tiek uzskatīts par krievu postmodernās literatūras celmlauzi. Literārās pasaules atzinību Krievijā un ārpus tās guvis ar romāniem "Generation-P" (Generation "П", 1999, 2001 - arī latviski) un "Čapajevs un Tukšums" (Чапаев и Пустота), kas tapis 1996. gadā un tūdaļ padarīja nevienam nezināmo autoru slavenu. 2015. gadā romānu "Čapajevs un Tukšums" ekranizējis režisors Tonijs Pembertons (Tony Pemberton) filmā "Budas mazais pirkstiņš" (Buddha's Little Finger).

Peļevins izdevis 15 romānus un astoņus stāstu krājumus, šobrīd (iespējams) dzīvo Ņujorkā, izvairās no publiskiem pasākumiem, nemīl fotografēties un reti sniedz intervijas. Saņēmis daudzus literāros apbalvojumus Krievijā. Viņa mājas lapā vēstīts: "Viktoram Peļevinam nav un nekad nav bijis sociālo tīklu kontu. Jebkuras saites tīklos uz šķietamiem viņa kontiem uzskatāmas par falsifikācijām."

Tulkotājs Emīls Dreiblats saka: "Viktora Peļevina ironija blīvā kultūrcitātu plūsmā izgaismo jebkuras iespējamās realitātes absurdo pusi, vedinot uz šo pasauli palūkoties kaut mazliet nepiespiestāk. Jeb, Čapajeva vārdiem runājot, visa pasaule ir anekdote, kuru Dievs tas Kungs pastāstījis pats sev. Protams, šo tekstu var uztvert arī kā savdabīgu budisma rokasgrāmatu. Un kurš pateiks, kā ir patiesībā – vai es sapņoju, ka esmu tauriņš un lidinos starp ziediem, vai arī tauriņš sapņo, ka grasās lasīt šo grāmatu? Un vai vērts mēģināt pārpeldēt Urālu?"

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!