Nosaukums: Bumbulītis
Autors: Dace Vīgante
Gads: 2020
Izdevējs: Zvaigzne ABC
 
 
Grāmatas
13.11.2020

Bumbulītis

Komentē
0

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis Daces Vīgantes stāstu krājums "Bumbulītis".

Latviešu prozistes Daces Vīgantes (1970) trešā krājuma trīspadsmit stāstu uzmanības centrā joprojām ir sieviete – viņas jūtas, domas, pieredze, viņas seksualitāte, pagātne un nākotnes nojausmas. Gluži kā mākslinieces Gundegas Dūdumas gleznā "Pliante dance" attēlotā dejotāja, Daces Vīgantes iztēles varones kādā brīdī sastingst grūti iedomājamā pozā. Vai viņas redz nomoda sapņus? Vai viņām ir grūti vai viegli? Cik ilgi viņas tā spēs?

"Lasīt šo grāmatu ir kā dejot tango. Kad šķiet, ka dzīvot vajaga prast, izrādās, ka vajag tikai ļauties. Kad ļaujies, izrādās, ka daudz jāzina par dzīvi vispār, lai to varētu izlasīt. Ledaina ironija te savīta kopā ar dedzinošām kaislībām un brīnišķīgu humoru. Būdama īsta proziste, autore kopj lauciņu, ko iestrādājusi Regīna Ezera. Vīgante interesējas par cilvēkiem, raksta par viņiem, mīl viņus. Un reizē kā spogulī pati brīžam atspīd viņos. Grāmata par to, kā sadzīst dzīve, vai, autores pašas vārdiem no titulstāsta "Bumbulītis": "Tikai reizēm viņu redzu. Vai arī saucu. Saspiežu bumbulīti auss ļipiņā un saucu. Un tad kaut kā tieku galā. Kā jau visi"." Inga Ābele

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!