Nosaukums: Bīstamais dārziņš
Autors: Zane Volkinšteine
Gads: 2021
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
24.11.2021

Bīstamais dārziņš

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" iznācis kultūras žurnālistes Zanes Volkinšteines pirmais stāstu krājums bērniem "Bīstamais dārziņs".

Anotācija vēsta, ka "grāmata sastāv no 10 stāstiņiem, kuros vecākā māsa Jete stāsta savam mazajam brālītim Bruno, kurš pavisam drīz sāks iet bērnudārzā, kā tur klājies viņai, lai palīdzētu brālim pārvarēt nedrošību. Taču, lai gan Bruno īsti nezina, kā rit dzīve bērnudārzā, ik pa laikam viņam nākas pabrīnīties un uzdot jautājumus, uz kuriem Jete vienmēr veikli atrod atbildes.

Lasītājam jau pēc pirmā vakara stāsta rodas nojausma, ka varbūt viss nav tā, kā šķiet. Māmiņa atceras, kā mazā Jete, kas vēl nemaz nav pratusi labi runāt, pirmajā bērnudārza dienā tikai sēdējusi audzinātājai klēpī, neļaujot audzinātājai piecelties –, bet Jetes stāstā šī pirmā iepazīšanās ar dārziņu izskatās pavisam citādi: dārziņā ir mājdzīvnieku diena; kāds tētis, kas strādā zoodārzā, savai meitai atvedis žirafi vārdā Teleskops; žirafe iebāž kaklu pa logu otrā stāva istabā, un pēc tam bērni, sasēdušies uz žirafes kakla, auļo pa ielām līdz pat zoodārzam… Jetes stāstos dārziņā tiešām katru dienu notiek aizraujošas un nereti – bīstamas lietas. Kad beidzot pienāk Bruno pirmā diena bērnudārzā, viņš pavēsta, ka viss esot bijis labi, bet pavisam citādi nekā māsai. Un tūlīt pat zēns pieprasa, lai Jete sāk viņam stāstīt par savu skolu, jo ir tik interesanti dzīvot stāstos."

Zane Volkinšteine nodarbojas ar kultūras žurnālistiku un kultūras projektiem, piedalījusies žurnāla "Veto Magazine" veidošanā, interesējas par laikmetīgo cirku, kopā ar Baibu Grīnbergu uzrakstījusi Rīgas torņu iepazīšanas grāmatu "Augstāk par zemi" (2018). Ilustrācijas grāmatai veidojusi Zane Zlemeša, kuras vārds plašāk pazīstams komiksu kontekstā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!