Nosaukums: Bērni ir karaļi
Autors: Delfīne de Vigāna
Gads: 2022
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
29.04.2022

Bērni ir karaļi

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgādā" klajā nācis Delfīnes de Vigānas romāns "Bērni ir karaļi".

Savā jaunākajā gandrīz trillera cienīgajā psiholoģiskajā romānā Delfīne de Vigāna caur divu sieviešu diametrāli atšķirīgo likteņu prizmām ļauj palūkoties aiz sociālo tīklu radītā mūsdienu sabiedrības portreta – kad vīzija par slavu un veiksmi ir vien mānīga ilūzija, kas ne tikai aizēno patiesas vērtības, bet iedragā un pat izposta cilvēku dzīves.

Skolas gados Melānija Klo ir pārņemta ar realitātes šovu solīto spozmi un slavu, taču pašas mēģinājumi ielauzties šajā žilbinošajā pasaulē nevainagojas panākumiem. Paiet vairāki gadi, Melānijai šķietami ir viss, ko viņa ir vēlējusies – vīrs, divi piemīlīgi bērni un krāšņa dzīve Parīzes piepilsētā, ko nodrošina pašas izlolotais "YouTube" kanāls. Taču tajā nemitīgi rādītā idille sabrūk, kad tiek pastrādāts noziegums, kura motivāciju cenšas atšķetināt valsts prasmīgākie izmeklētāji, arī talantīgā dokumentētāja Klāra. Atklājas sen glabāti noslēpumi, pāridarījumi un aizvainojumi.

Aprakstot laika posmu no pirmo realitātes šovu parādīšanās un to ziedu laikiem līdz pat salīdzinoši tuvai nākotnei, Delfīne de Vigāna sniedz stindzinošu ieskatu pasaulē, kurā viss tiek izrādīts un pārdots, pat ģimenes laime. Dzīve nepārtrauktā priekšnesumā, kad identitāte kļūst par zīmolu, liek zaudēt saikni ar realitāti un maina vērtības, bet šī kaitējuma saknes ir dziļi paslēpušās un savijušās personīgajās attiecībās, un atliek vien sadzīvot ar sekām.

"Bērni ir karaļi" ir gan biedējošs, gan fascinējošs stāsts, kurā autore prasmīgi apvieno vairākus žanrus, vienlaikus talantīgi izjaucot un atklājot mehānismus, ar kādiem teju ikviens cilvēks gandrīz neizbēgami tiek ierauts virtuālajā pasaulē.

Delfīne de Vigāna (1966) ir viens no spilgtākajām mūsdienu franču rakstniecēm, kuras psiholoģiskie romāni izraisījuši lielu interesi un piesaistījuši smtiem tūkstošu lasītāju gan dzimtenē, gan citās valstīs. Savos darbos viņa meistarīgi sapludina faktus un fikciju, pievēršas šokējošiem privātās dzīves aspektiem, ar ķirurga precizitāti un hipnotizējošu stāstnieces prasmi ievelk lasītāju sižetā, savērpjot veselu pārdomu un emociju virpuli. Sarakstījusi jau desmit romānu, gandrīz visi tulkoti daudzās valodās, saņēmuši prestižas literārās balvas, vairāki pārtapuši filmās. Latviešu lasītāji jau atzinīgi novērtējuši iepriekš izdotos romānus "Lojalitātes"(2018, latviski 2020., 2. vieta BJVŽ Vecāku žūrijas vērtējumā) un "No un es" (2009., latviski 2021, Jāņa Baltvilka starptautiskā balva par labāko bērnu un jauniešu literatūras tulkojumu 2021, iekļauta BJVŽ 2022. gada kolekcijā).

No franču valodas tulkojusi Inta Šmite.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!