Nosaukums: Aube
Autors: Katarīna Kucbelova
Gads: 2024
Izdevējs: Jāņa Rozes apgāds
 
 
Grāmatas
31.01.2024

Aube

Komentē
0

"Jāņa Rozes apgāds" izdevis Katarīnas Kucbelovas romānu "Aube".

Katarīna Kucbelova (Katarina Kucbelova, 1979) ir atzīta slovāku dzejniece un Slovākijas literatūras gada balvas Anasoft litera izveidotāja un rīkotāja. Viņas debijas romāns "Aube" ("Čepiec", 2019) tapa pēc četru dzejas krājumu iznākšanas, 2022. gadā iznāca piektais, bet 2023. gadā izdots autores otrais romāns "Zilais aklums" ("Modroslepos"). K. Kucbelovas dzeja ir tulkota vairāk nekā desmit valodās un izdota gan dažādās dzejas antoloģijās, gan atsevišķos krājumos. 2023. gadā saņēmusi divas dzejas godalgas: Vāclava Buriana (Vaclav Burian) vārdā nosaukto starptautisko Eiropas dialoga veicināšanas balvu un Slovākijas dzejas gada balvu "Zelta vilnis".

Romāna "Aube" darbība norisinās Šumjacē – nelielā ciematā Slovākijas centrālajā daļā, Zemo Tatru pakājē, līdz kuram no Bratislavas ir mazāk nekā trīs stundu brauciens, tiesa, ar sabiedrisko transportu ceļš mēdz būt pat divreiz ilgāks. Šumjacē dzīvo pieredzējusi tautastērpu darinātāja, astoņdesmitgadīgā Iļka. Romāna autore divus gadus regulāri viņu apciemoja, lai iemācītos uzšūt tradicionālo reģiona aubi, vienlaikus uzzinot vairāk par sevi, par dzīvi attālajā kalnu ciematā, kur arvien samazinās iedzīvotāju skaits, par folkloras tradīcijām, par sadzīvošanu ar romiem, kā arī par saviem un citu stereotipiem. Katarīna nefotografēja, nefilmēja, neko neierakstīja diktofonā, vien skatījās, vēroja, izšuva un pierakstīja. Abas ar skolotāju viņas gremdējās atmiņās un savija pagātnes fragmentus ar tagadnes notikumiem.

2019. gadā romāns "Aube" saņēma laikraksta "Pravda" rīkotā konkursa "Gada grāmata" lasītāju balvu, kā arī grāmatnīcas Phanta Rhei Literārās akadēmijas balvu. Nominēts Slovākijas literatūras gada balvai Anasoft litera. Romāns ir tulkots čehu, poļu, ungāru, angļu un citās valodās. Latviešu valodā to tulkojusi Aiga Veckalne.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!