Nosaukums: Atvaros
Autors: Vilis Kasims
Gads: 2023
Izdevējs: Valters Dakša
 
 
Grāmatas
09.05.2023

Atvaros

Komentē
0

Apgādā "Valters Dakša" klajā nākusi rakstnieka Viļa Kasima traģikomēdija "Atvaros".

Viļa Kasima otrais romāns "Atvaros " ir īsa, intensīva traģikomēdija par divu bērnības draugu mēģinājumiem atgūt dzīvi, kas liekas aizslīdējusi kaut kur projām pēc neveiksmīgām attiecībām un bezjēdzīgā darbā pavadītiem gadiem. Sasnieguši trīsdesmit gadu vecumu un neapmierināti ar pašreizējo eksistenci, viņi atskatās uz pusaudža gadiem, kad abus vienoja spēcīga draudzība un kopīgi nākotnes sapņi, un izlemj, ka ir pienācis pēdējais brīdis rīkoties, lai atgūtu toreizējo degsmi un dzīvesprieku, teikts romāna aprakstā.

"Tomēr draugu emocionālā nestabilitāte un vēlme pēc tūlītēja risinājuma nozīmē, ka šie mēģinājumi drīz vien iegūst absurdu noskaņu. Bet notikumi arī tad turpina pieņemties spēkā, raujot viņus uz priekšu, velkot atvarā, no kura var arī neizdoties izkļūt. Beigās paliek tikai jautājumi, uz kuriem nākas atbildēt kā abiem draugiem, tā lasītājiem: cik droša patiesībā ir pagātnes romantizēšana, cik skaidra ir robeža starp bērnišķīgu aizrautību un traģisku apmātību?" par romānu raksta izdevējs.

"No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka "Atvaros" ir veidots no galveno varoņu dzīves fragmentiem, taču, paraugoties dziļāk, viss teksts pārtop vienlaidus notikumā, kuram kā pēcgarša izteikti piemīt cerība," par romānu saka rakstnieks Arvis Kolmanis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!