Nosaukums: Atmiņa un identitāte
Autors: Jānis Pāvils II
Izdevējs: KALA Raksti
 
 
Grāmatas
30.04.2014

Atmiņa un identitāte

Komentē
0

Izdevniecība "KALA Raksti" laidusi klajā pāvesta Jāņa Pāvila II grāmatu "Atmiņu identitāte", ko latviešu valodā tulkojusi Dagnija Dreika-Matule.

Pāvesta Jāņa Pāvila II pēdējā grāmata – garīgais testaments "Atmiņas un identitāte" – publicēta saistībā ar pāvesta kanonizāciju šī gada 27. aprīlī Romā, kad tika kanonizēti pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII.

Grāmatas "Atmiņu identitāte" pamatā ir kristīgā teoloģija, un tajā atklātas pamatnostādnes attiecībā uz cilvēka iedabu, labo un ļauno, morāli, brīvību, tikumiem, grēku un pestīšanu. Jānis Pāvils II grāmatā izsacījis viedokli par tādiem tematiem kā "tēvzeme", "patriotisms", "vēsture", "piederība" un "identitāte". Jāņa Pāvila II paustās nostādnes ir mūsdienīgas, to pamatā ir padziļināta vēstures izpratne, uzticība poļu tautai, kurai autors piederīgs, bet tās var būt nozīmīgas arī citu tautu lasītājiem, kurus interesē grāmatā apskatītie jautājumi.

Priekšvārdu izdevumam latviešu valodā sagatavojis arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, bet pēcvārdā savās pārdomās par Jāņa Pāvila II sarakstīto darbu dalās filozofe Dr. phil. Maija Kūle. Priekšvārdā Z. Stankevičs raksta: "Jānis Pāvils II savā pēdējā grāmatā "Atmiņa un identitāte" analizējis 20. gadsimta traģiskos procesus, palīdzot mums saskatīt to dziļākos cēloņus, kas meklējami iepriekšējos gadsimtos. Šo grāmatu varam uztvert arī kā Jāņa Pāvila II dzīves rezumējošo vēstījumu, sava veida testamentu, kas adresēts ikvienam eiropietim, bet ne tikai. Tajā ir gan pagātnes norišu analīze, gan pravietisks nākotnes redzējums, gan arī norādītas problēmas, kuras apdraud mūsu civilizācijas turpmāko attīstības gaitu un kuras tāpēc nedrīkst ignorēt."

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!