Nosaukums: Asins lietus
Autors: Māris Rungulis
Gads: 2020
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
02.11.2020

Asins lietus

Komentē
0

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" laidusi klajā Māra Runguļa Pārupes spoku stāstu triloģijas trešo grāmatu "Asins lietus" ar Kristiana Brektes ilustrācijām.

Rakstnieks Māris Rungulis jau kopš pagājušā gadsimta 80. gadu vidus vācis un publicējis bērnu vidē izplatītos spoku, šausmu un joku stāstus. Rakstot grāmatas "Pastaiga mirušo pilsētā" (2016), "Trīs nāves Mārtiņdienā" (2018) un "Asins lietus", viņš izmantojis šos mūsdienu folkloras sižetus.

Triloģijas noslēdzošajā grāmatā "Asins lietus" skolotāja iesaista bērnus skolas žurnāla veidošanā. Sestklasnieki nolemj žurnālā ievietot savas apkaimes nostāstus. Izrādās, ka baisus notikumus ir piedzīvojusi arī viņu klases audzinātāja, kuras mājās notiek spoku stāstu vakars. Vai gliemeži tiešām var apēst cilvēku? Kāpēc no ķīmijas kabineta griestiem pil asins lietus, uz kurieni katru nakti pa sliedēm traucas spoku vilciens? Kāds spoks vēstulē viņiem pats atklāj savu noslēpumu…

Izveidojot 22 grāmatas nodaļas, autors nostāstus izvērsis plašāk, sapludinājis kopā, apaudzējis ar vidi un laiku raksturojošām detaļām, izmantojis savas personiskās bērnības atmiņas, vienlaikus iezīmējot arī pašu stāstītāju raksturus un attiecības. Grāmata, kas adresēta vidējā skolas vecuma bērniem, var iedvesmot arī lasītājus dažādu nostāstu apzināšanai, stāstīšanas improvizācijai. Vienlaikus šie stāsti, kuros rakstnieks atspoguļo daudzas 20. gadsimta vēstures un pat agrāku laika posmu reālijas, palīdz tuvināties arī reālās vēstures iepazīšanai.

"Rungulis apdarina stāstus tā, ka tie iegūst pilnvērtīgu mazu noveļu īpašības un, protams, arī papildu ticamību," rakstījusi kritiķe Bārbala Simsone. Triloģijas pirmā daļa saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā, jo grāmata "ļauj lasītājam gan nobīties, gan izsmieties, rosinot veselīgas attieksmes pret bailēm nostiprināšanos, un vienlaikus aktualizē arī stāstīšanas tradīciju"

Mākslinieks Kristians Brekte ilustrējis visas Māra Runguļa spoku stāstu triloģijas grāmatas, radot grafikas darbus. Šobrīd galerijā "Istaba" skatāma Kristiana Brektes personālizstāde, kurā izstādīta šo grafikas oriģināldarbu sērija. Mākslinieks vizuāli interpretē bailes, izmantojot bērnu folklorā izmantoto paņēmienu – šausmīgā un komiskā apvienojumu. Grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele 2016" viņa ilustrētā "Pastaiga mirušo pilsētā" tika atzīta par gada skaistāko grāmatu bēniem. Dizainu triloģijai veidojusi māksliniece Ūna Laukmane.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos un citur.

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!