Nosaukums: Arterritory sarunas: Planētas detokss un dziedināšana
Autors: Autoru kolektīvs
Gads: 2020
Izdevējs: "Arterritory.com"
 
 
Grāmatas
04.06.2020

Arterritory sarunas: Planētas detokss un dziedināšana

Komentē
0

Mākslas un kultūras portāls "Arterritory.com" laiž klajā gadskārtējo izdevumu, kas šoreiz pilnībā veltīts sarunām un pārdomām par vides un ekoloģijas tēmām – "Arterritory sarunas: planētas detokss un dziedināšana". Laika garam atbilstoši tas iznāk elektroniskā formātā.

"Arterritory.com" direktore Una Meistere saka: "Gluži kā gongs, kura vibrācija rezonē katrā šūnā, klimata-pandēmijas dubultkrīze ir aktualizējusi virkni lielu jautājumu, kas iepriekš pozicionējās zem tādiem kopsaucējiem kā "zinātne", "reliģija", "māksla", "politika," "ekonomika" utt., tiem nosacīti eksistējot un tiekot izdiskutētiem šajās "teritorijās". Šobrīd katram, kam vien rūp planētas un līdz ar to arī ilgtspējīga cilvēces nākotne, ir skaidrs, ka risinājums ir rodams tikai mijiedarbībā – satiekoties dažādu jomu idejām un no tām sintezējot jaunas."

Izdevums meklē atbildes uz šādiem jautājumiem: ko nozīmē būt cilvēkam un būt dzīvam? Kāds ir mūsu nospiedums un vai mūsu spēkos ir to mainīt? Vai biosfērai ir iespējams restarts un vai tas ir tas, kas šobrīd notiek? Kāds ir nākamais solis pēc "radības kroņa" demistificēšanas? Kā izkāpt no "ekonomisko robotu" rāmējuma jeb mākslīgais intelekts tajā iegrūdīs vēl dziļāk? Vai zinātne ir instruments, kas palīdz saprast pasauli, jeb varbūt – kaut kādā mērā, tā ir māksla? Ko mēs katrs personiski varam darīt, lai padarītu šo pasauli labāku?

Žurnāla ietvaros sešpadsmit spilgtas personības – mākslinieki, filozofi, antropologi, šamaņi, dizaineri, kuratori, arhitekti, režisori un zinātnieki – mēģina rast atbildes uz šiem jautājumiem. "Arterritory.com" sarunu partneru vidū šai izdevumā ir antropologs, rakstnieks un etnobiologs Veids Deiviss, farmācijas doktore Vija Eniņa, mākslinieki Ernesto Neto, Margarita Imo, Miķelis Fišers, Lina Meja Saīda, Antons Vidokls, arhitektu grupa PROLOG+1, režisors un viens no "Rimini Protokoll" dalībniekiem Stefans Kegi, kultūras ekologs un ģeofilozofs Deivids Ābrams u.c.   

Izdevuma vizuālo tēlu radījis mākslinieks Kirils Kirasirovs. "Arterritory sarunas: Planētas detokss un dziedināšana" saturiskā formāta veidotāji ir Una Meistere, Helmuts Caune, Sergejs Timofejevs, Daiga Rudzāte, Olga Abramova un Karīna Krista Līkanse.

 "Arterritory sarunas: Planētas detokss un dziedināšana" tiek laists klajā divos atsevišķos izdevumos – latviešu un angļu. Tas nopērkams portāla sadaļā "Arterritory izdevumi". Šī žurnāla pircēji vienlaikus ziedos portāla "Arterritory.com darbības nodrošināšanai.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!