Nosaukums: Ardievas bohēmai
Autors: Ērika Bērziņa
Gads: 2023
Izdevējs: Orbīta
 
 
Grāmatas
04.09.2023

Ardievas bohēmai

Komentē
0

Apgādā "Orbīta" klajā nācis dzejnieces Ērikas Bērziņas dzejas krājums "Ardievas bohēmai".

"Ardievas bohēmai" ir Ērikas Bērziņas otrais dzejoļu krājums pieaugušajiem. Krājumā atklājas ikdienas dzīve ar tās mazajiem priekiem un bēdām, rūpes par tuvajiem cilvēkiem, vēlme pēc mīlestības, personiskās brīvības un pašizpausmes. Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš par krājumu teic: "Autore rāda, kā dzīve piespiež jauneklīgos bohēmistus nomest spilgtās, svešās spalvas, lai pieņemtu dzīvi ar stoiciskumu un cerību. Krājums tapis ilgu gadu gaitā, kad jaunības sapņi un pozas nomainītas pret sievas un ģimenes mātes atbildības nastu, bet sintētiski mākslīgā urbāno jauniešu bohēma sen izgaisusi ikdienas sīkumu, darbu, prieku un bēdu straumē. Šīs dzejas balss uzdod jautājumus par pieaugšanas un ģimenes dzīves jēgu un sūtību, kā arī meklē kaut nelielu privātu telpu savas patības saglabāšanai situācijās, kad ģimenes mātes statuss uzliek par pienākumu uzupurēties citu labā. Autores asociatīvā pieeja dzejai pa šiem gadiem kļuvusi vienkāršāka un vaļsirdīgāka, tā provocē uz uzticēšanos un līdzpārdzīvojumu."

Ērika Bērziņa (1977) ir dzejniece, redaktore, žurnāliste. Studējusi filoloģiju Latvijas Universitātē. Galvenā redaktore žurnālos "Mans Mazais" un "Pūcīte", galvenās redaktores vietniece žurnālā "Ievas Veselība". Organizējusi vairākus starpdisciplinārus kultūras pasākumus, iesaistās kultūras projektu īstenošanā. Kopš 2004. gada "Dzejas dienu" programmā vada "Ceļojumu ar dzejniekiem" – poētiskas ekskursijas pa dažādām Rīgas apkaimēm. 2006. gadā iznācis Ērikas Bērziņas dzejas krājums pieaugušajiem "Ziemeļu lapsa", 2020. gadā – dzejas krājums bērniem "Mammas dzejoļi" (nominēts Latvijas Literatūras gada balvai 2021 un Jāņa Baltvilka balvai). Darbojusies Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā. Kopš 2018. gada darbojas "Dzejas dienu" padomē.

Ērika Bērziņa par "Ardievām bohēmai" stāsta: "Šis dzejoļu krājums ir tapis vairāku gadu garumā, un šajā laikā esmu piedzīvojusi daudz transformāciju, taču, neskatoties uz ikdienas lielo skrējienu, bērnu kņadu un daudzajiem pienākumiem, neesmu pazaudējusi savu balsi. Par katru dzejoli varu izstāstīt veselu stāstu un, iespējams, ar kādu no tiem padalīšos arī dzejas krājuma atvēršanas svētkos. Dzejai ardievas vēl nesaku."

Grāmatas redaktors: Kārlis Vērdiņš. Korektore: Ildze Jurkāne. Sērijas redaktors: Aleksandrs Zapoļs. Dizaina autors: Tom Mrazauskas. 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!