Nosaukums: Anna un Froga
Autors: Anuka Rikāra
Gads: 2021
Izdevējs: Liels un mazs
 
 
Grāmatas
18.06.2021

Anna un Froga

Komentē
0

Apgādā "Liels un mazs" klajā nākusi Anukas Rikāras (Anouk Ricard) komiksu grāmata "Anna un Froga", ko no franču valodas tulkojusi Elīna Brasliņa.

„Anna un Froga" vienos vākos apvieno franču komiksu autores Anukas Rikāras četras komiksu grāmatas par meitenīti Annu, vardi Frogu, slieku Kristofu, kaķi Renē un suni Bibī. Tās uzrunās gan pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus, gan viņu vecākus.

Īsajos komiksu stāstiņos, kas zīmēti košā un ar nodomu "bērnišķīgi naivā" stilistikā, parastas ikdienišķas situācijas, piemēram, frī kartupeļu pārēšanās, sniegavīru velšana, dāvanu pirkšana vai desiņu cepšana atklāj īstas draudzības dažādās šķautnes. Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai. Taču ķildas un sāncensība vienmēr beidzas labi – visi "baltie meli" tiek atklāti un aizvainojumi pārvarēti bez didaktikas un moralizēšanas.

„Viņi dodas pārgājienos un piknikos, glezno, peldas, audzē puķes un zemenes. Viņi dara blēņas, labprāt ēd čipšus un dažkārt košļeni sajauc ar brālēnu... vai otrādi. Viņi niekojas, muļķojas un ņemas tik aizraujoši, ka jums noteikti sagribēsies ielēkt pie viņiem. Dariet to!" saka Ieva Lešinska, šīs grāmatas  redaktore.

Anuka Rikāra ir autore, māksliniece un animatore, vairākkārt tikusi nominēta balvām prestižajā Angulemas komiksu festivālā. Komiksu sērija par Annu un Frogu ir tulkota vairākās valodās un pasaulē ieguvusi plašu fanu loku. Pēc komiksu motīviem ir veidotas arī animācijas filmas. 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!