Nosaukums: Aizliegtais pianīns
Autors: Māris Bērziņš
Gads: 2019
Izdevējs: Dienas Grāmata
 
 
Grāmatas
29.11.2019

Aizliegtais pianīns

Komentē
0

Apgādā "Dienas Grāmata" klajā nācis Māra Bērziņa romāns "Aizliegtais pianīns".

Gandrīz divdesmit aktīvas rakstniecības gados Māris Bērziņš (1962) ir nodevis lasītāju vērtējumam ne tikai piecus romānus, sacerējis stāstus un lugas, bet radījis arī savdabīgo personāžu Gūtenmorgenu, kura pārdomas par dzīves absurdo pusi lasāmas jau divās grāmatās. Māra Bērziņa veikums novērtēts ar Latvijas literatūras gada balvu (par lugu krājumu "Iztēlojies" 2009. gadā un romānu "Svina garša" 2015. gadā). Romāns "Svina garša" izpelnījies arī Dzintara Soduma balvu un Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

Jaunajā Māra Bērziņa romānā "Aizliegtais pianīns" galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes — deputātes Lindas un mākslinieka Induļa — ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

"— Es zinu, tas ir manis dēļ. — Atgāzusi galvu, Sabīne spiež plaukstu pie pieres.
— Ko?
— Jā, jo man ir interešu konflikts ar pianīnu. Viņi domā, ka man ir vēl citi pārkāpumi. Bet vairāk man nekā nav. Goda vārds!
— Es zinu… zinu. — Elita nodrebinās, redzot Sabīnes sejas izteiksmi. — Bet pagaidi, kā tu to domā? Ka par tevi ziņos?
— Tieši tā. Pianīna dēļ es zaudēju Departamenta uzticību, un to nevar tik vienkārši atgūt. Bet nekas! — Sabīne iesmejas. — Es visu sakārtošu priekšzīmīgā kārtībā un pierādīšu, ka mēs tomēr esam vislabākie."

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!