nazis
pirms 5 gadiem
Es domāju, dzīvnieku aizliegšana cirka priekšnesumos ir kārtējais kolektīvais stulbums. Tas viss ir sācies no cīņas pret zvēraudzētavām, un varam tikai minēt, cik tālu tas aizies. Cilvēki nesaprot par ko viņi cīnās. Zvēraudzētavas jau neradās tukšā vietā, un tās likvidējot, iznīcībai tiek pakļauti savvaļas kažokzvēri, jo pieprasījums nemazināsies un (malu)mednieki izšaus visus līdz pēdējam. Zvēraudzētavas ir dabas aizsardzībai ļoti nepieciešama nozare.
Cirkū bez dzīvniekiem varbūt var iztikt, bet ko darīt ar kino? Ko darīsim ar daudzajām jaukajām animācijas filmām, kas veidotas pēc tādas pat idejas, pret kuru mēs cīnāmies? Ko darīt ar daudzu tautu brīnišķīgajām pasakām, kuru galvenie personāži ir dzīvnieki ar cilvēku spējām?
Cilvēki nekļūs ne par kripatiņu labāki tikai tāpēc, ka cirka arēnā vairs lācis nebrauks ar velosipēdu vai zvēraudzētavā netiks nogalinātas lapsas viņu kažoka dēļ. Cilvēki tāpēc nebeigs nogalināt. Lopkautuves vēl arvien pastāvēs un es izjūtu dziļu cieņu pret cilvēkiem, kas tajās strādā, jo pats es ro nespēju, bet gaļu ēst gribu.
Cik tālu mēs liekuļosim tēlojot sevi labākus kā patiesībā esam?

nazis
pirms 5 gadiem
Tā nav nežēlības mazināšana. Lai mazinātu nežēlību var pieņemt dzīvnieku dresēšanas noteikumus, pastiprināt dzīvnieku labturības normas un tamlīdzīgi, bet nekas nav jāaizliedz pilnībā.

Nav arī lietu, bez kurām mēs varam iztikt. Vajadzības ir neierobežotas, ierobežoti ir tikai resursi. Man visu padomju laiku stāstīja par lietām, bez kurām var iztikt – izrādījās tā nav taisnība, tikai budžets bija par īsu un maks par plānu. Cilvēki ir dažādi, katrs ar savām vajadzībām, un ja kāds (tajā skaitā arī es) domā, ka bez kaut kā var mierīgi iztikt, tad visu cieņu, bet tāpēc jau nevajag visu pasauli “taisīt pēc sava ģīmja un līdzības”. Mums ir izvēle (par laimi) un mēs varam izvēlēties katrs sev vajadzīgo, arī to, ko citi uzskata par pilnīgi lieku. Būtu šausmīgi, ja tā nebūtu.

Circus Maximus
pirms 5 gadiem
Būtu interesanti veikt nelielu pētījumu - cik dažādu lietu, pasākumu, procesu ir ticis ar dažādiem tiesību aktiem tā vai cita iemesla (pārsvarā cēlu iemeslu dēļ) aizliegts kopš 04.05.1990.
Un vai drīz nebūs vienkāršāk kādā mazā, īsā likumiņā uzskaitīt to,kas vēl (pagaidām) ir atļauts...

akmens
pirms 5 gadiem
Cilvēks nevar dabu uzvarēt, jo viņš pats IR DABA.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!