Monta Kroma
 
Aktualitātes
27.02.2019

Žurnāla "Punctum" festivāls būs veltīts modernisma dzejniecei Montai Kromai

Komentē
0

Literatūras un filozofijas interneta žurnāls "Punctum" jau trešo reizi maija beigās organizēs literatūras festivālu, kas šogad būs veltīts spilgtai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai.

Lai gan dzejniece Monta Kroma (1919–1994) ir viena no novatoriskākajām modernisma dzejas pārstāvēm un, iespējams, nozīmīgākā 20. gadsimta urbānās dzejas autore latviešu literatūrā, mūsdienās viņas daiļrade ir maz pētīta un aktualizēta. Tāpēc žurnāls "Punctum" no 20. līdz 30. maijam piedāvās plašu viņai veltītu pasākumu programmu. Festivāla kulminācijā norisināsies starpdisciplināra pastaiga "Montas nakts" ar Māras Ķimeles režisētu dzejkoncertu, kurā piedalīsies aktieri Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Jana Čivžele, mūziķe Alise Joste, grupas "Sigma", "Zāle", "Ezeri" un "JUUK".

"Punctum" festivālā "Monta. Tu. Monta. Es" notiks arī krājuma "Monta Kroma. Re:" atklāšanas lasījumi, kurā mūsdienu autori iepazīstinās ar dzejoļiem, kas tapuši, iedvesmojoties no Kromas daiļrades, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā konference "Monta Kroma un padomju literatūra", kā arī eseju lasījumi par modernisma aktualitāti mūsdienās, Latvijas un Lielbritānijas sadarbības projekts "Divu pilsētu stāsti", pašmāju un ārvalstu prozas un dzejas lasījumi.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!