Vilnis Kazāks
pirms 5 gadiem
Dzīves realizācijas MEISTARĪBA rada adekvātu KULTŪRU.
Tikai kultūra var palīdzēt.
Visu veidu izglītības uzdevums ir nodrošināt kultūras pārmantojamību un attīstību.
Viss sākas ar ģimeni un skolu.
Girts Spila
pirms 5 gadiem
Spīdola
pirms 5 gadiem
Skaisti dzīvojam, protams, apskaužami.
Bet tas piedauzīgais ir tas, ka Māra Zālīte didaktiski plebejiem krata ar kulaku un saka - jums būs mūs - radošo inteliģenci cienīt. Par ko cienīt? Kurš man paskaidros? Par to,ka arī šo ziedojumu saņēmēju pirkstgaliņi nu jau nevainīgās asinīs pamērcēti?
Pastāstiet man nevis dzejas rindās - cik smeldzīgas ir skumjas par mūsu trauslo dzīvi, bet tā tieši, konkrēti, racionāli - kādā sasodītā beztiesiskā valstī mēs dzīvojam, kur dūrei tik spēks. Vai kādam būs jāatbild par notikušo , vai uzsnigs sniegs, aizslaucīs visas pēdas, nāks krāšņās ministriju un biedrību balles un viss aizmirsīsies. Cilvēki vien taču esam, ne tā ...
akmens
pirms 5 gadiem
kas nav daba. Ja jūs domājat kultūru šaurā nozīmē, tad vienā Kubrika filmā sadists un varmaka mīlēja Bethovena mūziku. Noņemiet rozā brilles un paskataties, kur un kā mē dzīvojam.
akmens
pirms 5 gadiem
mirt nav mokoši (atskaitot vardarbīgu nāvi sadistiskā izpildījumā, te arī onkoloģiskas problēmas jāņem vērā).
dute
pirms 5 gadiem
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Mihailo Minakovs
0Rekviēms postpadomju periodam
Padomju Savienības sabrukums aptuveni trīs desmitgades ietekmēja to, kā attīstās nācijas Eiropas austrumos un Ziemeļeirāzijā. Krievijas iebrukums Ukrainā ir parādījis, ka postpadomju impulss vairs nedefinē to, kā nācijas dzīvo šajā pasaules daļā. Te sāk veidoties jauni laikmeti un reģioni.

0
Jauna pasaules kārtības arhitektūra. Matvijčukas Nobela Miera prēmijas runa
Tiesības ir dzīva matērija, kas visu laiku attīstās. Mums jāizveido starptautisks tribunāls un jāsauc pie atbildības Putins, Lukašenka un citi kara noziedznieki. Jā, tas ir drosmīgs solis. Taču mums jāpierāda, ka tiesiskums funkcionē un taisnīga tiesa pastāv, pat ja tā nenotiek uzreiz.

Komentārs
26.11.2013
8
Zoļiks un beigu beigas