Rasma Eglīte
pirms 5 gadiem
sSkumji,bet raksta autore parāda patieso būtību.Rodas iespaids,ka lielai Latvijas iedzīvotāju daļai ir vienalga.kas notiek Eiropas savienībā.Nevēlēt Eiropas parlamenta vēlēšanas mans balsojums jau neko nemainīs!Lai jau tie citi...Mani pārsteidz jauniešu attieksme-vai tā ir nezināšana,negribēšana,slinkums?Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu saprast,ka ir spēki,kas dažādiem paņēmieniem cenšas graut un sanaidot daudznacionālos eiropiešus.Patiesība varētu būt,ka iepludinot mūsu platuma grādos milzīgo tumšādaino masu,cerot iejaukties ,vājinot Eiropas vērtības.Mums visiem vajadzētu būt uzmanīgiem un padomāt kā dzīvojām Latvijā aiz dzelzs aizkara(jauniešiem nekādas saprašanas nevar būt),jo liktos dīvaini ,dzirdot patiesību par pagājušo laiku.Māc bailes par tuvajām vēlēšanām,māc bailes par lielas iedzīvotāju daļas vienaldzību,nesapratni,par trulo domāšanu.Gribētos vienaldzīgos aicināt godprātīgi pildīt kārtīga Eiropas iedzīvotāja svēto pienākumu.

streips
pirms 5 gadiem
I am an American, actually, bet parakstos zem katra vārda, Rita! Tā dēvētais Breksits ir simptoms daudz plašākai lietai, un tam, līdzīgi kā tas ir ar Trampa ālēšanos manā dzimtenē, galvenais elements ir anti-intelektuālisms. Tādā nozīmē, ka var pateikt fui, man Brisele nepatīk, fui, man meksikāņi nepatīk, fui, man "negroīdu vaibsti" nepatīk, bet nevienā gadījumā nav ieteikuma par to, ko veidot tā vietā, kas šādiem cilvēkiem nepatīk. Ir pilnīgi skaidrs, ka Trampa administrācija Amerikā ir katastrofa, bet tur vismaz pēc pāris gadiem vēlētājiem būs iespēja atbrīvoties no viņa un piemeklēt kādu citu (ja godīgi, pilnīgi jebkuru citu). Breksita gadījumā ir tikpat pilnīgi skaidrs, ka tuvojas katastrofa un, cik var spriest, Lielbritānijas valdībai nav absolūti nekādas jausmas, ko darīt tālāk. Laikam ir viegli dzīvot savā "man nekas nepatīk" pasaulē. Nupat šorīt skatījos tekstu internetā par kādu vīrieti, kurš pie ministru kabineta ir nolēmis rīkot badastreiku. Paskatījos bildes, prasa viņš lielākas pensijas, prasa viņš lielāku algu, un tad, kā tad, prasa viņš aizliegt "perversiju reklamēšanu." Droši vien domājot, ka tās "perversijas" mazajai, nabaga Latvijai ir uzspiedusi "Eiropa." Tā pati, kura ir laika gaitā nofinansējusi labu daļu no tā, ko Latvija ir varējusi izdarīt attīstības ziņā. Vienalga, tā importē "perversijas," un tāpēc ir slikta. Bet varu derēt, ka vīrietis pie Ministru Kabineta nevarētu atbildēt uz jautājumu, ko radīt tās vietā? Kā teiktu pašreizējais ASV "prezidents": Sad. Bigly sad.

biologs
pirms 5 gadiem
Labklājības sabiedrība nav radusies kā "atklāta sabiedrība". Atklātajai sabiedrībai un kseno-fīlijai (ne -fobijai) nav tieša sakara ar eiropeisko labklājību un demokrātiju, lai gan rakstā tas tā jauki salicies kopā. Klasiskajās labklājības zemēs, Skandināvijas valstīs, labklājība veidojās homogēnā, līdzīgi domājošu, likumpaklausīgu, vienā valodā runājošu un protestantiskajā darba ētikā audzinātu cilvēku vidē, ar augstu savstarpējās uzticēšanās līmeni. Savā ziņā, diezgan garlaicīgā, paredzamā, pat mietpilsoniskā, kā agrāk mēdza teikt. Lai nu tagad pie atklātās sabiedrības modeļa ar visu 'diversity' un 'inclusiveness' labklājība nemazinātos, un visiem arī turpmāk tur būtu 'brīva, cilvēka cienīga dzīve un kvalitatīvs zobārsts', visiem jaunpienācējiem ir jāspēj pieņemt to pašu domāšanas veidu un eiropeiskās vērtības, efektīvi integrēties, un tikpat produktīvi strādāt kā vietējie to dara. Ja tas tā notiek, tad "atklātā sabiedrība" nenonāk pretrunā ar labklājības valsti. Ja nē, tad labklājība nenovēršami iet uz leju un dažas citas eiropeiskās pamatvērtības arī var pačibēt. Tieši tik vienkārši. 

kuģis
pirms 5 gadiem
Ja reiz visa "eiropeiska" iecietība, dažādība, iekļaušana, sociālās drošības tīkli utt - tad kāpēc tas nedrīkst attiekties uz visiem tiem daudzajiem UKIP balsotājiem, viltus praviešiem, demagogiem, populistiem un citiem velniem, kuri, kā autore un "intelektuāļi" atzīst, šobrīd ir ne mazums. Jā, kāpēc vispār ir šie neapmierinātie cilvēki? Kāpēc viņi piepeši ir izslēgti no eiropeiskuma lauka? Kāpēc "eiropeiskums" patiesībā tik daudz ko izslēdz? Kāpēc balsotāju skaits EP vēlēšanās ir sasniedzis šos smieklīgos apmērus?
Laikam eiropeiskā ticība un dogma aizmālē acis un skaidru domu, ja ne brīdi neuzdod šos būtiskos jautājumus. "Karojošais eiropeisms/lib.demokrātija".
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!