Aktualitātes
04.10.2021

"Zirgu pastā" skatāma izstāde konservatīviem skatītājiem

Komentē
0

Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotajā skatuves un audiovizuālās mākslas festivālā "Patriarha rudens 2021" skatāma mākslinieku apvienības "4K" izstāde konservatīviem skatītājiem "Konservi".

Konservatīvisms ir tieksme uz ko novecojušu, cenšanās saglabāt, atjaunot ko novecojušu; naidīgums pret jauno, progresīvo. (Latviešu literārās valodas vārdnīca. 1.–8. Rīga, Zinātne, 1972.–1996)

"Izstādē "Konservi" apskatāmie darbi attēlo "objektīvo" realitāti, kā to tradicionāli mēdz darīt mākslinieki gan teātrī, gan vizuālajā mākslā. Mākslinieki Madara Mela, Katrīna Ieva, Andris Kaļiņins un Ieva Stalšene estetizēti iemūžina mirkli un ar mākslas palīdzību šo mirkli paildzina, tomēr izrādās, ka skaistais mirklis jau ir beidzies, tas ir izrādījies īslaicīgs un pārtapis par neglīto. Mākslinieku mērķis ir likt skatītājam aizdomāties par konservatīvismu sevī pašā. Cik lielā mērā šie uzskati nosaka to, kā uztveram mākslu, teātri un kultūru vispār?" teikts izstādes anotācijā.

Izstāde īpaši radīta LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivālam "Patriarha rudens". Tā veidota kā atbilde iepriekšējā gada festivāla ietvaros veidotajai izstādei "Īpašās vajadzības" LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, kas tika veltīta tēmai par sieviešu tiesībām teātrī.

Pēdējo divu gadu laikā mākslinieku apvienība "4K" izstādījusi savus darbus vairākās izstādēs, tostarp izstādē "Pasaules gals" Kalnciema ielas kvartāla galerijā, izstādē "45,5 m2" Cēsu alus brūzī, sieviešu tiesībām teātrī veltītā izstādē "Īpašās vajadzības" LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā un joprojām skatāmajā diplomdarbu izstādē "Mērogs: Maksimālisms" Riharda Vāgnera nama logos.

Izstāde no 3. līdz 10. oktobrim bez maksas skatāma LKA Teātra mājas "Zirgu pats" 2. stāva foajē Dzirnavu ielā 46. 

Izstādi var apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā vīrusu pārslimojušas, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (ID karti vai pasi).

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!