Aktualitātes
24.08.2021

Zinātņu akadēmijā notiks "Pseidozinātniskā konference"

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē (Akadēmijas iela 1, Rīga) 2. septembrī tiks atklāts mākslas notikums "Pseidozinātniskā konference", kurā tiks piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. "Konference" sadalīta piecos mākslinieku pāros, kuri viens otra mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido-teoriju.

Konferencē ar saviem "referātiem" pseidozinātnē uzstāsies māksliniece Baiba Baiba tandēmā ar Annu Malicku, Katrīna Neiburga un Estere Grāvere, Krišs Salmanis kopā ar GolfClayderman, Ivars Grāvlejs un Jānis Šneiders, savukārt Miķeļa Fišera pseidozinātnisko teoriju interpretēs māksliniece Kerija Arne. Konferencē, kas sadalīta piecos tēmu blokos, piedalās pieci atzīti un pieci par viņiem jaunāki mākslinieki, lai veicinātu dažādu paaudžu mākslinieku savstarpējo sadarbību un pieredžu apmaiņu. Šajos pāros vecākais mākslinieks piedāvās jaunākam interpetēt kādu savu jau esošu mākslas darbu, tajā atrodot un aiz matiem pievelkot kādu jaunu pseidozinātnisku teoriju, teorijas konferencē tiks izklāstītas caur izstādē apskatāmajiem darbiem. Konferencē apskatītās tēmas netiek izpaustas iepriekš, saglabājot konspiratīvo gaisotni, ko iemieso biedējošais pseidozinātnes šarms. Mākslas notikuma kuratore Luīze Rukšāne brīdina: "Ja pie Zinātņu akadēmijas ieejas jums saka, ka tādas izstāžu zāles otrajā stāvā nemaz nav – neticiet! Šādās situācijās atrodiet sevī pitonu, pamodiniet viņu un tad šļūciet.

Izstāde būs pieejama skatītājiem līdz š.g. 2. oktobrim Latvijas Zinātņu akadēmijas  2. stāva izstāžu zālē katru darba dienu no 09:00 līdz 17:00, savukārt konferences atklāšanas svētki notiks 2. septembrī no plkst. 17:00 līdz 20:00. Pasākumu apmeklēt būs ļauts vien ar derīgiem vakcinācijas sertifikātiem, taču izstādi pēc atklāšanas būs iespējams apmeklēt jebkuram interesentam, lietojot sejas masku izstādes telpā.

Grupas izstādi organizē fonds "Mākslai vajag telpu". Interpretācija kā vizuālās mākslas komunikācijas rīks vienmēr ir bijis fonda "Mākslai vajag telpu" fokuss. Kuratores mērķis  caur šo interpretatīvo pieeju ir piedāvāt mākslas notikumu,  kas rosinātu tās apmeklētājus domāt par piedāvātās informācijas autentiskumu vai absurdu, par zinātniskajām metodēm un to nozīmēm, objektīvas patiesības eksistēšanu, "fake news" un atšķirību starp uzticamiem vai neuzticamiem informācijas avotiem. Tieši šī iemesla dēļ konceptuāli par izstādes notikumu vietu ir izraudzīta Latvijas Zinātņu akadēmija.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!