Aktualitātes
25.06.2019

Zināms, kuri politiķi tiks "cepināti" "Lampā"

Komentē
0
Saglabā

Jau piekto reizi sarunu festivālu "Lampa" noslēgs "Politiķu cepiens" – 29. jūnija vakarā Cēsu pils parkā uz festivāla galvenās "Dots" skatuves četri Latvijas komiķi izaicinās četrus drosmīgus politiķus pajokot par sevi veselīga humora pilnā gaisotnē. Šogad pirmoreiz tiks rīkots arī "Politiķu disko", kurā piektdienas vakara ballītes mūziku izvēlēsies politiķi.

Šogad uz skatuves kāps Evija Papule ("Saskaņa"), Rihards Kols (NA), Daniels Pavļuts (A/P) un Dana Reizniece-Ozola (ZZS), bet pieredzes bagātajiem "cepinātājiem" Rūdolfam Kugrēnam, Anetei Konstei un Edgaram Bāliņam pirmoreiz pievienosies Jānis Skutelis. 

Komiķi pa vienam kāps tribīnē, lai "cepinātu" politiķus, radošā un asprātīgā monologā izsakoties par viņu veiksmēm un neveiksmēm. Pēc tam politiķiem tiks dota iespēja teikt atbildes runu, paskatoties uz sevi un savu politisko darbību viegli un ar smaidu.

Foto: Juris Ross

Tikmēr, gatavojoties pasākumam, "cepināmie" jau atbildējuši uz pirmo, iesildošo jautājumu – par kādiem aizvadītā gada darbiem un nedarbiem "cepināt" paši sevi?

"Par ko pērn sevi cepināt? "Labo darbu čempioni" zaudēja Saeimas vēlēšanās. Pašiem šķiet, ka daudz strādāts, citiem – ka drusciņ sastrādāts. Pazuduši tulkojumā," uz "Politiķu cepienu" atbild Dana Reizniece-Ozola.

"Pagājušajā Saeimā un jo īpaši pagājušajā gadā tiku izcepināts un izcepos gan debatēs, gan intervijās. Saeimas gaiteņos, kabinetos un uz tribīnes neizbēgami sanāk pieredzēt pamatīgu un neatlaidīgu grilēšanu. Par laimi, paspēju iemācīties arī veselīgu humora izjūtu, jo pēdējā laikā aktivitātes variē no vieglas uzsildīšanas līdz saprāta uzspridzināšanai – domāju, ka šī pieredze ļaus izturēt Cēsu cepienu!" saka Rihards Kols.

"Apzinos, ka mūs nereti uzskata par augstprātīgiem pilsētas liberāļiem. Toties esam rosīgi – pirmais pusgads Saeimā, valdībā un Rīgā bijis diezgan krāšņs, esam "uguņojuši". Lauzu galvu: vai pastāvēja kaut teorētiska iespēja pusgada laikā atcelt Rīgas galvu vēl trešo reizi? Un mazliet "cepos", ka, risinot nepilsoņu bērnu, ģimeņu vienlīdzības un vēstures netaisnību jautājumus, neesam pieķērušies vēl dažām pretrunīgi vērtētām tēmām – zālītei, ārvalstu profesoru importam un tamlīdzīgi. Turpinājums sekos," sola Daniels Pavļuts.

"Gada laikā esmu metusi vairākus lielus kūleņus, pārsteidzot sevi un citus! Un tas viss, lai paskatītos, kā ir tur – pozīcijas otrā pusē! Varbūt kūleņošu vēl, lai tomēr sasniegtu, iespējams, to pašu rezultātu, tikai mainot to, ko un kā darīju pirms tam. Pirmo reizi nezinu, kad un kāds būs nākamais kūlenis... (ha, arī "Lampas" "cepiens"(!)). Tomēr ceru, ka man piebiedrosies vēl kāds (kāda) drosmīgais, lai mainītu stereotipus mūsu sabiedrībā, mūsos pašos, īpaši izglītībā," tā Evija Papule.

Pasākums notiks sestdien 29. jūnijā no plkst. 22:45 līdz 00:00. "Politiķu cepienam" tiks nodrošināts arī tulkojums zīmju valodā.

Savukārt piektdien, 28. jūnijā, vakara ballītē būs iespēja novērtēt vairāku Latvijas politiķu muzikālo gaumi Latvijas pirmajā "Politiķu disko". Iejūtoties DJ lomā un izdancinot visu Cēsu pils parku, pieredzējušā DJ Toma Grēviņa uzraudzībā saviem muzikālajiem spēkiem mērosies Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), Beata Jonite (KPV LV), Evita Zālīte-Grosa (JKP), Roberts Putnis ("Progresīvie"), Raivis Dzintars (NA) un Baiba Rubesa (A/P). "Politiķu disko" ietvaros katrs dalībnieks sacentīsies ar savu pārinieku – citu politiķi, pamīšus liekot skaņdarbus no iepriekš sagatavotas dziesmu izlases. Cīņas sākums – 28. jūnijā pusnaktī festivāla Centrālajā laukumā.

Sarunu festivāls "Lampa" 2019 notiks 28. un 29. jūnijā Cēsu pils parkā. Ieeja festivālā ir bez maksas. Plašāk par "Lampas" programmu lasiet festivāla mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!