Aktualitātes
22.12.2020

Ziemassvētku brīvdienās tiešsaistē skatāma "Animācijas brigādes" filmu izlase

Komentē
0
Saglabā

Ziemassvētku brīvdienās no 22. decembra Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv skatāma studijas "Animācijas Brigāde" filmu izlase bērniem.

Programmu atklāj "Avārijas brigādes" režisora Jāņa Cimmermaņa jaunākā filma "Grieķijas dārgumi". "Vairāku paaudžu iemīļotā animācijas filma "Avārijas brigāde", kas trīs vīru sastāvā Latvijā darbojas kopš 90. gadu vidus, nu jau dažus gadus savas raibās dēkas piedzīvo arī citās Eiropas valstīs, un tagad kārta pienākusi Grieķijai – tur nonācis jau no iepriekšējām filmām pazīstamais Pensionārs. Makšķerēdams no laivas, viņš izvelk senu amforu, taču tās apakšdaļa noplīst un iekrīt atpakaļ jūrā. Vecais vīrs sauc palīgā "Avārijas brigādi", trīs vīri ierodas ar savu kuģīti, uzvelk akvalangus un dodas dzelmē pazudušās mantas meklējumos. Tur atrodas dažādi antīki priekšmeti un arī kāda smaga lāde, par kuru ieinteresējas Grieķijas krasta policisti. Pēdīgi "Avārijas brigāde" jūras dzelmē atrod kādu apaļu plāksni ar virspusē iestiprinātu gredzenu. Kad to beidzot izdodas pacelt, notiek negaidītas lietas un atklājas necerēti brīnumi…," vēsta filmas anotācija.

"Animācijas Brigādes" svētku izlase skatītājiem visā Latvijā būs pieejama līdz 27. decembrim. Kopā ar pirmizrādi skatītājiem tiek piedāvātas arī divas iepriekšējās filmas no cikla "Avārijas brigāde Eiropā" – "Londonas brīvdienas" (2019) un "Parīzes noslēpumi" (2018), kurās "Avārijas brigādes" vīri remontē abu galvaspilsētu populārākos tūrisma objektus – pulksteni "Lielo Benu" un Eifeļa torni. Svētku izlasē ietilpst arī režisores Daces Rīdūzes jaunākās filmas – muzikāls turpinājums Raiņa dzejolim "Zirņa bērni" (2020), kur astoņu mazo zirnīšu piedzīvojumus plašajā pasaulē muzikāli apdarinājis komponists Uldis Marhilēvičs, un "Puteklis" (2018), kur lelles saspēlējas ar īstu zēnu – viņam dzīve šķiet diezgan garlaicīga līdz brīdim, kad lielās tīrīšanas dienā izdodas iepazīties ar grāmatplaukta izglītoto Putekli. Un visbeidzot, neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa ir „piparkūku filmiņa” "Kraukšķītis" (2014), kuras darbība notiek gan Rūķu namiņā, gan piesnigušā mežā tieši Ziemassvētku brīnumu laikā.

Jāatgādina, ka portālā filmas.lv arī ikdienā ir pieejamas vēl 11 dažādu gadu un dažādu režisoru leļļu filmas no studijas "Animācijas Brigāde" – gan "Avārijas brigādes" pirmie piedzīvojumi Eiropā ("Korrida", "Vāsa" un "Tornis", 2012-2015), gan vēl tepat Latvijā ("Tīģeris", 2010), gan režisores Daces Rīdūzes filmas, kas balstītas iemīļotās bērnu rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes daiļradē, – "Zīļuks" (2010) un "Sārtulis" (2014), arī Dzidras Rinkules-Zemzares iedvesmotais "Ruksīša ceļojums" (2017). Režisors Māris Brinkmanis skatītājiem piedāvā divas filmas – "Meža sargi" (2015) ir pamācošs stāsts par cīņu ar mežu piemēslotājiem, bet "Vaikiki" (2017) asprātīgi apspēlē tēmu par „svešajiem”, sekojot konditorejas veikala plauktos dzimušām jūtām starp brūno kakao bumbuli un balto zefīrmeiteni. Portālā filmas.lv var noskatīties arī vienu no pasaulē titulētākajiem leļļu studijas darbiem – režisora Ēvalda Lāča filmiņu "Eži lielpilsētā" (2013), kas saņēma uzreiz divas balvas Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā.

Filmu skatīšanās iespējama tiešsaistē jebkurā laikā bez maksas visur Latvijā, kur pieejams interneta pārklājums; ne tikai datora pārlūkprogrammās, bet arī viedtālruņos un planšetdatoros ar jaunākajām iOS un Android operētājsistēmu versijām.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!