Aktualitātes
18.12.2019

Ziemassvētkos tiešsaistē bez maksas skatāma Latvijas filmu izlase

Komentē
0

Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā kino centra portālā "Filmas.lv" izceltas tematiski piemērotas Latvijas filmas – no Rozes Stiebras Simtgades animācijas filmas "Saule brauca debesīs" (2018) līdz Vara Braslas, Aivara Freimaņa un Jāņa Streiča klasikas darbiem.

Ziemassvētku izlase Nacionālā kino centra portālā "Filmas.lv" ir skatāma  no 17. decembra līdz 6. janvārim, un uz šo laiku portālā ievietotas trīs filmas, pēc kurām bijis liels pieprasījums abos šogad aizvadītajos tiešsaistes festivālos "Latvijas filmas pasaulē". Starp tām ir Latvijas zīmētās animācijas pamatlicējas Rozes Stiebras Simtgades filma "Saule brauca debesīs" (2018), režisora Vara Braslas stāsts par muzikālo Cīrulīšu ģimeni spēlfilmā "Ziemassvētku jampadracis" (1993) un režisora Jāņa Streiča filma "Cilvēka bērns" (1991).

No nesen restaurēto Latvijas kinoklasikas filmu plaukta nāk arī Aivara Freimaņa spēlfilma "Puika" (1977), Jāņa Jaunsudrabiņa "Baltās grāmatas" ekranizācija, kuras scenārija līdzautors bija dzejnieks Imants Ziedonis. Tāpat portālā atrodama pasaulē labi pazīstamā Latvijas režisora Vladimira Leščova animācijas īsfilma pieaugušajiem "Zuduši sniegā" (2007) – grafiski lakonisks stāsts par kāda zemledus makšķernieka dienu no rīta līdz vakaram. Vēl viena ziemīga animācijas īsfilma plašam skatītāju lokam – par sniegavīriem, bet ar nosaukumu "Pavasaris" (2000); tas ir režisors Nils Skapāns ar savu plastilīna animāciju, kuru var izbaudīt arī citās viņa filmiņās – "Burvīga diena" (2010), "Puslācis" (2007), "Raganas poga" (2006) un vēl.

Gadumijas tematikā balstīta arī režisores Lienes Lindes studiju laika spēles īsfilma "Četri mielasti" (2012) – humoristiski smeldzīgs stāsts par četriem dažādu gadu Vecgada vakariem vienā ģimenē. Par ziemu atgādina arī citas portālā atrodamās filmas – piemēram, režisores Lailas Pakalniņas dokumentālā īsfilma "33 zvēri Ziemassvētku vecītim" (2011); Pakalniņas stilistikas cienītāji var portālā noskatīties arī viņas dokumentālo filmu "Pa Rubika ceļu" (2010) vai spēles īsfilmu ciklu "Elementi": "Klusums" (2009), "Akmeņi" (2008), "Uguns" (2007), "Ūdens" (2006).

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!