Zane GK
pirms 4 gadiem
Pirmkārt, prieks ka kāds tik ļoti iedziļinās. Bet izskatās, ka cilvēks vairāk mēģina sekot kaut kādam zw standartam, par kura robežām viņam nav skaidrības. Manuprāt, ja dara vienkārši domājot par savas rīcības sekām, tad nerodas tāda pretestība. Vai tad obligāti jālieto piltuve? Ir taču visādas iespējas. Ko tikai neražo?... Ja tik ļoti gribas tos piparus, nu nopērc taču! Nākamreiz var pameklēt, kur tādus nopirkt videi draudzīgākā veidā. Un nevajag jau mest pie malas zw dzīvesveidu (lai arī kas tas būtu) tikai tāpēc, ka gribas piparus. Manuprāt, ja pieiet tik radikāli, tad 90% no zw nemaz nav īsti zw, bet tādu birku karināšana pasauli neizglābs...

Lakrica Lakrica
pirms 4 gadiem
un viņa tik atklāti runā par savām vājībām

Laura Treimane
pirms 4 gadiem
Man šķiet, ka iztrūkst tā daļa, ka pirms šāda sevis izaicinājuma neievāci pietiekami daudz informācijas. Nē, zero waste nav par radikālismu, kuru, pēc apraksta spriežot, piekop. Zero waste ir katrs mazais solītis savas komforta robežas ietvaros padarīt šo pasauli ilgtspējīgāku. Kā jau šeit minēja - pievienojies diskusiju grupai FB, varbūt mainīsies priekšstats par šo kustību. :)

Kateryna Bulavkina
pirms 4 gadiem
Ā, varbūt vērts arī iesaistīties zero waste latvija diskusiju grupā facebook. Iesaistīšanās domubidru grupās palīdz :) Tā runā.

Kateryna Bulavkina
pirms 4 gadiem
Izskatās, ka ir grūtāk, nekā vajadzētu būt... Varbūt vērts rakstīt biežāk? Citādi paliek iespaids, ka vesels mēnesis vējā pāris neveiksmīgu momentu dēļ. Gan jau patiesais ieguldījums kopumā lielāks nekā tās neveiksmes. Visi zerowasteri tam ir gājuši cauri.

jurniece
pirms 4 gadiem
Ļoti laba ilustrācija pārspīlētās "zaļās dzīves" liekulībai. Pirms uztraukties par plastmasas maisiņu, kurā iesaiņoti eksotiski pipari, padomājam, kāds kaitējums videi tiek nodarīts pirms tie pipari vispār nonāk Latvijā. Nēsāt līdzi vairākus plastmasas trauciņus, lai izvairītos no plastmasas iepakojuma, tas, protams, ir kolosāli. Pat ja šie trauciņi tiek lietoti vairākkārt, alternatīva visai šaubīga. Iedomājos kā visi beziepakojuma fani rada masveida pieprasījumu šīm biezās plastmasas kastītēm. Jau sen eksistē stikls un kartons un citi materiāli, kuri, pat ja jāizmet pēc pirmās reizes, dabā sadalās vai pārstrādājas daudz labāk kā šī biezā plastmasa, kura tāpat agrāk vai vēlāk būs jāizmet.Manuprāt, vismaz sākumam, pietiktu ar to, ka auduma maisiņus saliek katrā somā, lai vienmēr būtu pie rokas, un mazāk aizrauties ar eksotiskām lietām. Bet vispār, manuprāt, kamēr lietojam super eksotisko un tālo kafiju (arī tēju)par tādu cenu un tādos kvantumos it kā tā augtu uz personīgās palodzes, visas šīs zaļās akcijas un dzīvesziņas būs nedaudz liekulīgas.

Kateryna Bulavkina
pirms 4 gadiem
Beziepakojuma fani nepērk plastmasas trauciņus, bet gan izmanto to, kas mājās jau ir. Nu, tie kārtīgie vismaz.

jurniece
pirms 4 gadiem
Tad labi. Taču vienalga plastmasa paliek plastmasa.

Sindija P
pirms 4 gadiem
Es noteikti neesmu perfektais zero wasteris, bet svēti ticu, ka kaut mazumiņš ir labāk kā nekas un noteikti radu daudz mazāk atkritumus kā pirms gadiem diviem.
Par piltuvi runājot, tagad lietoju to jau gandrīz divus gadus, pie tās var ļoti ātri pierasts. Atceroties tamponu un pakešu laikus..uhhh.. lūk tas ir pretīgi... Pat bez dabas saudzēšanas nolūkiem no sirds ieteiktu visām sievietēm pāriet uz piltuvēm.

Just Me
pirms 4 gadiem
Ziniet, kas ir pretīgi? Vates čupa, kurai viss "labums" sūcas cauri, un kas mazattīstītajā sociālismā ir deficīta prece. 

Irīna Trence Stefanenko
pirms 4 gadiem
Raksts par neko. Tukšs un nesakarīgs. Tāda sajūta, ka kaut ko mēģina translēt 18 gadus jauns cilvēks, nevis augstskolu beigusi sieviete. Vai, vai - man ir grūti! Un nezi cik šito daļu, ka man grūti būs? Kamer apniks grūtoties laikam. Kas jums teica, ka būs viegli. Ja gribi kaut ko mainīt, sāk ar sevi - neatceros, kas to teicis, nav svarīgi, iespējams, ka Gandijs. Un tā vegānisma praktizēšana vispār iespārdīja. Vegānismu nepraktizē, vegānisms nav par vistu, bet par cieņu pret dzīvo. Ceru, ka filnu Earthlings esat skatījušies. Un citas. Šeit kā cilvēks, kas sež uz diētas. Pasēž, pasēž, pabļaustās, cik grūti un atgriežas pie vecā dzīves veida. Lai tēmā būtu, 5 gadus tajā jāiedziļinās, skatieties jūtubi (Youtube) , tur daudz jauniešu nobriedušiem prātiem filmē nesalīdzināmi sakarīgākos viedokļus, meklē atbildes nemitīgi. Pa solītim vien virzās uz priekšu. Vispār negribas vairāk komentēt, pateiktu krieviski, bet būs rupji. Ejiet lasīt attiecīgās grāmatas, skatīties attiecīgās filmas un izglītojieties. Augstskola jums tikai papīru iedeva, prātīgumu nē. Un šī vietne mani vēl aicina ziedot. Phe.

Patricija
pirms 4 gadiem
Manuprāt, iesācēja mēģinājumus samazināt plastikātu klātbūtni savā ikdienā daudz vairāk veicinās tieši šāda dalīšanās ar ieradumu (un reizēm arī jēgas) iztrūkuma grūtībām procesa sākumā nevis augstprātīga norāde, cik visi citi ir dumji un nemākulīgi.

Paula Jansone
pirms 4 gadiem
organiskie atkritumi, ja tiek izmesti kopējā konteinerā, sadalās ļoti lēni (nenotiek organisks kompostēšanās process, jo izgāztuvēs nav attiecīgi apstākļi) / daļa organisko, kompastējamo atritumu izgāztuvē sadalīšanās laikā izdala metāna gāzi (kas atkal ir viena no galvenajām emisijām, kas rada siltumnīcas efektu)
+ "pūstošās mizas un ēdiena atliekas sasmērē un samitrina gan papīru, gan plastmasu – jebko, ko varētu pārstrādāt."*

''tīri'' papīra iesaiņojumi, man liekas, vispār ir maz - bieži tas no iekšpuses tiek pārklāts ar kādu plastmasas virskārtu, lai iesaiņojamais produkts nebojātos / tiktu ievērotas visas pārtikas saiņošanas regulas.
es cenšos papīra iepakojumus likvidēt, kurinot tos savā malkas krāsnī - bet tas atkal rada pilsētas gaisa piesārņojumu..

* http://www.videsvestis.lv/ka-mazinat-atkritumu-ietekmi-uz-klimata-parmainam/

alise apsīte
pirms 4 gadiem
Novēlu tikt pāri grūtībām, kas rodas sākumā, pierodot pie piltuves! :) Pēc pierašanas varu teikt, ka tā ir labākā lieta, kas izdomāta, lai sievietes justos komfortabli mēnešreižu laikā, UN samazinātu atkritumu daudzumu! Par taras ņemšanu līdzi - iesaku vaska ietinamās drāniņas (piem., Bee In) aizņem maz vietas somā un labi uzglabā. Protams, tikai jāatceras paņemt līdzi.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!