Atgriešanās pasaulē, kāda tā bija pirms 2022. gada 24. februāra, vairs nav iespējama. Nedz Ukrainai, kura karo, nedz Baltijai un citiem sabiedrotajiem, kuri to atbalsta, nedz valstu vadītājiem, kuriem mainījusies līdera prasmju mēraukla. Ir notikušas fundamentālas pārmaiņas mūsu domāšanā un Eiropas kolektīvajā drošībā. Lai gan karadarbība turpinās, jaunās – pēckara – pasaules aprises var saskatīt jau tagad.
Rakstu, podkāstu un interviju sērijā "Jaunā pasaule" Latvijas un ārvalstu domātāji un publicisti reflektēs par kara izraisītajām pārmaiņām un iezīmēs jaunās pasaules vaibstus.
Sērijas viesredaktore Rita Ruduša
Beidzamajā "Jaunās pasaules" podkāstā viesojas Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa. Ar viņu sarunājas Rita Ruduša un Henriks Eliass Zēgners, mēģinot iezīmēt, kā attīstīsies karš Ukrainā. Ko īsti grib Putins? Cik drīz beigsies karš? Vai Krievijā kaut kas var mainīties? Kā uz notiekošo raugās Ķīna un citas Krievijas kaimiņvalstis? Vai Rietumi varētu tikt ierauti jaunā konfliktā? Sarunā viņi atsaucas uz Tomasa Pildegoviča rakstu "Cik ilgi turpināsies karš?".
Kā stāsta Žaneta Ozoliņa: "Mums jāsaka liels paldies tiem politiķiem, kuri 90. gadu sākumā nemeklēja jaunus tirdzniecības ceļus ar Krieviju, bet vienkārši desoja Rietumu virzienā, cik vien ātri var, neraugoties uz to, ka cilvēkiem tas bija ekonomiski un sociāli sāpīgi."
Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība "Ascendum" un interneta žurnāls "Satori".
19