Aktualitātes
02.03.2021

Žaņa Lipkes memoriāls iekļauts starp 50 inovatīvākajiem Eiropas muzejiem

Komentē
0
Saglabā

Žaņa Lipkes memoriāls iekļauts 50 Eiropas "ietekmes muzeju" sarakstā, kurā dažādu gadu Eiropas Muzeju balvas žūrijas pārstāvji izvēlējušies tos muzejus, kuri pēdējās desmitgadēs izcēlušies ar īpašu inovāciju un kvalitāti.

Eiropas Muzeju gada balvas iedibinātājs britu žurnalists Kenets Hadsons 1987. gadā publicēja populāro grāmatu "Ietekmes muzeji" (Museums of Influence). Aplūkojot muzeja institūcijas 200 gadu vēsturi, Hadsons nosauca 37 pasaules muzejus 10 valstīs, kuru darbība bijusi izšķiroša muzejiskās domas un prakses attīstībai.

Šogad iznākušajā grāmatā "Atgriežoties pie ietekmes muzejiem. Inovāciju un publiskās kvalitātes četras desmitgades Eiropas muzejos" (Revisiting Museums of Influence. Four Decades of Innovation and Public Quality in European Museums) Eiropas Muzeju gada balvas dažādu gadu žūrijas pārstāvji nosaukuši un īsu eseju veidā aprakstījuši savus "ietekmes muzejus", atskatoties uz balvas pasniegšanas 42. gadus ilgo vēsturi un turpat vai 1900 jauniem vai atjaunotiem muzejiem, kas jelkad tai pieteikti. Šajā grāmatā iekļauts arī Žaņa Lipkes memoriāls, kas 2014. gadā saņēma Keneta Hadsona vārdā nosaukto konkursa īpašo balvu par neparastāko, drosmīgāko un, iespējams, kontroversiālāko sasniegumu, kas izaicina ierastos priekšstatus par muzeju lomu sabiedrībā

"Mums bija ideja, un no tās izauga neparasts muzejs par sarežģītu tēmu. Man ir liels gandarījums redzēt, ka šis darbs ir tik augstu novērtēts," saka Lipkes memoriāla dibinātājs Māris Gailis.

Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Rīgā, un tika uzcelts par privāto ziedotāju līdzekļiem. Idejas autori: Māris Gailis un Augusts Sukuts, arhitekte Zaiga Gaile. Radošā komanda: Viktors Jansons, Kristaps Ģelzis, Reinis Suhanovs, Jēkabs Nīmanis. Žaņa Lipkes memoriāla vadītāja – Lolita Tomsone.

Jau vēstīts, ka Žaņa Lipkes memoriāls ir uzsācis darbu pie izglītības centra "Drosmes māja" izveides. Veiksmīgi noslēgusies līdzekļu vākšanas akcija zemes iegādei memoriāla paplašināšanai Ķīpsalā. Uzsākti jaunā būvobjekta Mazā Balasta dambī 6 projektēšanas darbi ar ideju konkursā uzvarējušo projektēšanas biroju "MADE arhitekti".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!