Aktualitātes
26.10.2020

Žaņa Lipkes jubileju atzīmēs ar pilsoniskajai izglītībai veltītu konferenci

Komentē
0

5. novembrī Latvijas Universitātes un "Microsoft" Inovāciju centrā, Kalpaka bulvārī 4, norisināsies Žaņa Lipkes memoriāla un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta rīkota konference "Pilsoniskā drosme demokrātiskai nākotnei – Žanim Lipkem 120". Vietējo un ārvalstu pētnieku prezentācijās un diskusijās piedalīties aicināti izglītotāji, jaunatnes NVO pārstāvji un citi interesenti. Konferencei, kas norisinās simpozija "Žanim Lipkem – 120" ietvaros, būs iespējams sekot līdzi tiešraidē.

Konferences galvenā tēma ir pilsoniskā izglītība. Pēc Saeimas lēmuma, atbalstot virzību uz visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu un uzsverot pilsoniskās apziņas un patriotiskās audzināšanas nozīmīgumu jaunās paaudzes izglītībā, 2024. gadā valsts vidējās un profesionālās izglītības standartā kā obligāts mācību priekšmets tiks iekļauta valsts aizsardzības mācība. 

"Ne tikai Latvijas skolas, bet arī nevaldības organizācijas ikdienā strādā pilsoniskās izglītības laukā un ar savam profilam specifiskiem līdzekļiem palīdz jaunajai paaudzei apgūt pilsoniskās kompetences. Vai Latvijas jaunatnes nevaldības organizācijas un neformālās izglītības centri, piemēram, topošais Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centrs, kļūs par valdības iecerētās visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas sastāvdaļu?" Latvijas zināmākā cilvēku glābēja Žaņa Lipkes 120. jubilejas gadā jautājumu uzdod memoriāla direktore Lolita Tomsone.

Ievērojot LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētniecības projekta "Sarežģītais vēsturiskais mantojums Latvijā: holokausta tūrisma vietas starp piemiņas kultūru, mūsdienu tūrisma pieprasījumu un piedāvājumu" starpdisciplināro raksturu, konferencē īpaša uzmanība tiks veltīta projekta partnera – Žaņa Lipkes memoriāla – ilgtspējai izglītības un sabiedrības integrācijas darba aspektā.

Konferencē ar prezentācijām piedalīsies LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieki, Žaņa Lipkes memoriāla speciālisti un pieaicinātie eksperti. Dalību plenārsēdē apstiprinājis aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva.

Konferencei, kas norisināsies no plkst. 10.00 līdz 18.00, attālināti iespējams sekot tiešraidē feisbukā.

Jau iepriekš ziņots, ka no š. g. 2. līdz 8. novembrim norisināsies simpozijs "Žanim Lipkem – 120". Nedēļas laikā memoriālā tiks prezentēta grāmata "Lipke’s List" ("Lipkes saraksts"), atklāta Diānas Dimzas-Dimmas izstāde "Mājvieta", kā arī prezentēta virtuālās realitātes pieredze "Lipkes bunkurs" – pirmais šāda veida projekts Latvijas muzejos. Nedēļas nogalē notiks Jāņa Znotiņa režijā tapušās iestudējuma bērniem un vecākiem "Puika ar suni" izrādes. Šie un citi notikumi ir bez maksas.

Simpozija mērķis ir Žaņa Lipkes 120. jubilejas gadā pievērst sabiedrības uzmanību pilsoniskās drosmes un līdzdalības tēmai, kā arī iezīmēt Žaņa Lipkes memoriāla izglītības centra "Drosmes māja" izveides plānus. Godinot Latvijas vēsturē nozīmīgas personības, pasākumu programma norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Uz visiem simpozija notikumiem iepriekš jāreģistrējas, rakstot e-pastu uz [email protected] vai zvanot pa tālruni (+371 6 720 25 39). Vietu skaits ir ierobežots.  

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!