Aktualitātes
13.02.2023

"Zaļgalvja" 41. epizode: māksla sarunāties par ekoloģiju

Komentē
1

Raidījuma "Zaļgalvis" 3. sezonas pirmajā sērijā Rvīns tiekas ar laikmetīgās mākslas kuratori Solvitu Kresi, lai noskaidrotu – kā māksla var palīdzēt sarunāties par dabu un tās aizsardzību.

"Tā bija pretestība padomju iekārtai, jaunības eiforisms," savu iesaistīšanos Vides aizsardzības klubā komentē Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese. Tolaik viņai bija 18 gadu un vēlme būt kopā ar domubiedriem, kuri spēja Latvijas atmodu 80. gados iekustināt caur vides un mākslas provokācijām. 

Vairāk nekā trīs gadu desmitus Solvita atrodas Latvijas mākslas asinsritē, pētot pārmaiņas sabiedrībā, kūrējot izstādes un starptautiskus mākslas notikumus. Dabas vērtības viņai bijušas svarīgas vienmēr, taču pēdējā laikā caur izstādēm biežāk sanācis atskatīties uz ekoloģiju un aktīvismu. Solvita uzsver, ka laikmetīgā māksla atspoguļo laiku mums apkārt un rada domāšanas telpu, kurā varam pārrunāt problemātiskus jautājumus. Arvien biežāk tā ir patērniecība, izzūdoši biotopi, atkritumu apsaimniekošana.

Vai esam spējuši atbrīvoties no pagātnes rēgiem un gatavi uzņemties atbildību par brīvībā sastrādāto?


Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!