Aktualitātes
20.12.2021

"Zaļgalvja" 29. sērija: Saulgriežu maskas

Komentē
0

Piedāvājam noskatīties "Zaļgalvja" 29. sēriju "Saulgriežu maskas", kas LTV1 ēterā bija skatāma 19. decembrī.

Aīdai Rancānei patīk tradīciju pētīšana – viņa ir ne tikai sarakstījusi grāmatu par maskām un maskošanos Latvijā, bet kopā ar folkloras kopu "Grodi" pati tās arī veido. Ierasts, ka senās latviešu tradīcijas izspēlējam tīrumos, pļavās un mežos, bet vai to var darīt arī pilsētnieki? 

Piecas sievietes – dzērves – "Zaļgalvī" dodas gājienā pa Rīgas apkaimi, Purvciemu. Vai pie mums arvien ir izplatītas gadskārtu maskas? Kā mūsdienu maskās atspoguļojas daba un dzīvnieki? Ko simbolizē process un pārtapšana? Raidījums kalpo par atgādinājumu –  saulgriežos ikviena ģimene var pagatavot savas maskas un izstaigāt tuvāko apkārtni!

Par "Zaļgalvi"

Katrā "Satori" raidījuma "Zaļgalvis" sērijā rakstnieks un dabas vērotājs Rvīns Varde tiekas ar kādu dabas pazinēju, mākslinieku vai sabiedrībā zināmu cilvēku, lai uzdotu jautājumus par vidi, dalītos stāstos un saprastu, kā dzīvot dabai draudzīgāk. Raidījums skatāms ik svētdienu plkst. 18:15 LTV1 kanālā. Visus "Zaļgalvja" jaunumus meklē šeit!

Projekts top ar "Latvijas vides aizsardzības fonda" finansiālu atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!